Obchodování se zlatem ETF v Indii asi nepůjde nahoru – kvůli volatilitě

Na indických burzách se v současnosti obchoduje 13 zlatých ETF a regulátor trhu Securities and Exchange Board of India (SEBI) v polsední době odmítl několik žádostí na založení nových ETF se zlatem, protože se zdá, že přidávají trhu na volatilitě a zvyšují nákupy zlata v době,
kdy se indická vláda snaží zmírnit poptávku po zlatě a jeho dovozu kvůli redukci deficitu běžného účtu platební bilance.


Nárůst v odvětví burzovních fondů založených na fyzickém zlatě může být zmražen kvůli nové vlně regulace, která má za úkol ho omezit a spolu s ním také cenovou volatilitu, která vede investory ke stahování fondů z jejich portfolií.

Indické ETFs držely 19 tun zlata na konci března 2011 a do března 2013 vzrostly zásoby na 38 tun, ale od té doby už klesají.
„Nedávné rozkolíbání cen zlata dopadalo na sektor nadále, když zde ubývalo prostředků (propad 2,9 miliardy rupií v říjnu) už pátý měsíc v řadě. Aktiva tohoto typu klesla o 5% v rámci jednoho měsíce hlavně kvůli odlivu peněz“, tvrdí CRISIL Research (zabývá se tvořením indexů).

Propad investorského zájmu o zlato v Indii přichází v dobách, kdy není situace růžová ani globálně. Podle Barclays se za říjen světové ETF zbavily 48,5 tun kovu a za začátek listopadu zatím 6,26 tun.

Charvát, 12.11.2013
Zdroj: Bullion Street

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře