O zlato v ČR se zajímají těžaři. Bitcoin bojuje s regulátory a s energetickou náročností

O zlato v ČR se zajímají těžaři. Bitcoin bojuje s regulátory a s energetickou náročností

⚡ Česká média ⚡

Přehled zpráv 07.02. – 14.02. 2018

Po rušném začátku roku přišlo zklidnění jak na trzích s drahými kovy, tak i v oblasti kryptoměn. Drahé kovy i kryptoměny zaznamenaly globálně mírný růst. O zlato v České republice se začínají zajímat těžaři. Bitcoin dál bojuje s regulátory a s energetickou náročností těžby.

Zlato, stříbro, platina

Paroubek: Ceny drahých kovů rostly. Nejmírněji, ale stabilně rostly ceny platiny. Výrazně vzrostly ceny palladia. A rostly také významně na konci roku 2017 oproti předchozím letům ceny zlata a stříbra. Zejména začátkem roku 2018 se ceny zlata a stříbra vyšplhaly ke svým dlouhodobě maximálním hodnotám.
Celý článek: Parlamentnilisty.cz

Poslední výprodeje na globálních akciových trzích znovu oživily zájem investorů o zlato jakožto formu zajištění portfolia. V průběhu příštích dvou dní se chystá zveřejnit své hospodářské výsledky trojice hlavních těžařů žlutého kovu. Vyplatí se kupovat jejich akcie?
Celý článek: w4t.cz

Česko zůstává v hledáčku světových těžařů a firem zabývajících se těžbou surovin. Vedle lithia představuje předmět trvalého zájmu také české zlato. V podzemí je ho v několika lokalitách odhadem 200 až 400 tun, což při současné ceně představuje stamiliardy korun. Česká naleziště patří k největším v Evropě. Po lithiu je tak zlato největší surovinovým bohatstvím naší země.
Celý článek: Novinky.cz

Podle agentury Thomson Reuters americké akciové fondy v předminulém týdnu zaznamenaly rekordní přílivy prostředků. Uplynulý týden byl z jejich pohledu také rekordní, ale přesně v opačném gardu. Z fondů totiž kvůli akciovým propadům odplynuly prostředky v celkovém objemu 23,9 mld. USD. Uvolněné prostředky se přesouvaly směrem k „safe heavens“ jako jsou měny a drahé kovy. Především měnové fondy jsou v USA v takových časech velmi populární.
Celý článek: Kurzy.cz

 

Bitcoiny

Island letos předpokládá, že použije více elektřiny na těžbu bitcoinů než jaká bude spotřebu jeho domácností. Ostrov je totiž oblíbenou destinací pro těžaře této měny, kvůli levné elektřině z geotermálních a vodních elektráren.
Celý článek: Reflex.cz

Regulovat bitcoin není věcí Evropské centrální banky (ECB). Prohlásil to její šéf Mario Draghi a současně varoval veřejnost před riziky, která plynou z výkyvů ceny této kryptoměny.
Celý článek: E15.cz

Počet českých maloobchodníků, kteří zavádí možnost platby virtuálními měnami roste. Bitcoiny právě teď ale neletí. Kdo nemá terminál i na litecoiny, zákaznický zájem nevzbudí.
Celý článek: MarketingSales.tyden.cz

Generální ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová uvedla, že mezinárodní regulační opatření týkající se digitálních měn je „nevyhnutelné“. Šéfka mezinárodní organizace, jež má za úkol zajišťovat globální finanční stabilitu, oznámila, že obavy MMF pojící se ke kryptoměnám se váží především k jejich zneužití na černém trhu.
Celý článek: ZET.cz

Ředitel fintechové sekce centrální banky Singapuru potenciálu kryptoměn věří. Současně ale vyjádřil obavu, aby veškeré experimentování a přínosy nové technologie nezanikly pod náporem spekulantů, kteří digitální měny vnímají spíše jako arénu vysoce rizikových operací.
Celý článek: E15.cz

Nejpopulárnější digitální měna bitcoin začala nový týden růstem. V 11.45 podle serveru coinmarketcap.com bitcoin rostl o 9 % na 8 800 USD. Daří se i dalším kryptoměnám.
Celý článek: Investicniweb.cz

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře