Nové grafy Poměr zlato stříbro

Novinka v rubrice http://kitco.cz/rubriky/drahe-kovy vám www.KITCO.cz přináší nové grafy poměru ceny zlata a stříbra.

Grafické zobrazení aktuální i historického poměru ceny zlata a stříbra, pro dnešní den v pětiminutových intervalech až zpětně postupně za týden, měsíc, rok, …

První graf „Poměr 24hod Au/Ag 1:XX,xx“ je grafické zobrazení poměru světové ceny zlata a stříbra v pětiminutových intervalech za 24 hodin. Graf vychází z výpočtu online aktuální ceny zlata v danou minutu který je daný v dolarech a ceny stříbra. Z těchto dvou údajů online světové ceny zlata a online světové ceny stříbra spočítá poměr a ten pak zobrazí v prvním grafu „Poměr 24hod Au/Ag ….“ Poměr ceny zlata stříbra je graficky znázorněný modrou křivkou. Poslední aktuální poměr ceny zlato / stříbro, je pak číselně zobrazazený v pravém horním rohu na setiny např 1:51,28 to je aktuální poměr ceny zlata ku stříbru, že v daných pěti minutách jeden gram zlata má stejnou cenu jako 51,28 gramů stříbra zprůměrovaných obchodů na světové burze drahých kovů.

Aktuální poměr Online kurz poměru ceny zlata a stříbra

Graf Online Poměr zlato stříbro Číselně v pravo nahoře 1:XX,xx

Druhý graf „Poměr 72hod Au/Ag 1:XX,xx“ je stejný jako prní, jen pro delší období. Tedy druhý graf ukazuje online poměr cen světových kurzů zlata a stříbra v pětiminutových intervalech za 72hod, tedy za 3 dny.

Online Poměr ceny Zlata Stříbra 5 minutové intervaly poslední 3dny

Třetí graf „Poměr 7d Au/Ag“ ukazuje poměr ceny zlata ku stříbru v minulých 7 dnech podle výpočtu z uveřejněněná aktuální světové ceny zlata a stříbra podle světové burzy pro drahé kovy v Londýně. Tedy v tomto grafu je modře vyjádřený pohyb kurzu stříbra ku zlatu se sedmi body zlomu. Pokud je bodů zlomu méně, buď zůstávala cena stejná, podobná, nebo se neobchodovalo pak se počítá poslední uveřejněná platná a proto graf může tzv. stát.

Graf Poměr ceny zlato stříbro 7dní

Graf Poměr ceny zlato stříbro 7dní

Čtvrtý, pátý a šestý graf jsou podobné jako třetí graf „Poměr 7d Au/Ag“ Ukazují poměry cen zlata na stříbro v minulém měsíci, čtvrtroku a celém roku podle výpočtu z uveřejněněných platných světových cen zlata a stříbra vyhlášenýc na světové burze pro drahé kovy v Londýně. Tedy v těchto grafech je modře vyjádřený pohyb kurzu stříbra a zlata s více body zlomu. Pokud je bodů zlomu méně, buď zůstávala cena stejná, podobná, nebo se neobchodovalo pak se počítá poslední uveřejněná platná a proto graf může tzv. stát.

     

Sedmý graf „Poměr 3*24hodAu/Ag 1:XX,xx Kc/g“ je podobný jako druhý graf „Poměr 72hod…“ ale zatímco druhý graf ze třech dnů poměrů má třídenní 72hod křivku za sebou, pak tento sedmý má grafy za třidny překrývající se.
Tedy sedmý graf ukazuje poměr cen zlata a stříbra online se měnících v pětiminutových intervalech podle mezinárodní burzy drahých kovů Londýn.

Na co jsou dobré překrývající se grafy?
U překrývajících se grafů si více všimnete opakujících se tendencí v některých úsecích, kdy všechny křivky mohou jít stejně či podobně nahoru, dolu, nebo mohou stagnovat. Z těchto podobností se analyzuje či je to periodicky se opakující jen nebo zda je vyjmečný, to pak napomáhá strategický analýze kolikrát jako rozhodující prvek.

Další grafy budou přicházet.

Líbí se vám naše stránky? Pomáhají vám naše grafy v práci? Líbí se vám i naše příspěvky? Máte nějaké připomínky, otázky? Chcete nám pomoci, či poděkovat, podpořit nás? Vše je jen maličkost, prosím přidejte si nás zde: Facebook

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře