Nord Gold v klubu milionářů

Nord Gold v klubu milionářů

Do exkluzívního klubu milionářů míří i ruská společnost Nord Gold. Klub milionářů sdružuje těžaře zlata, jejichž roční produkce přesahuje jeden milion uncí zlata. Společnost totiž koncem minulého týdne oznámila zahájení těžby ve svém dole Bouly ve západoafrické republice Burkina Faso.

Bouly je součástí stejného komplexu jako největší existující důl společnosti s této zemi, Bissa. V Bouly bude těžba produkovat asi 20 000 uncí zlata v tomto roce a v průměru 118 000 uncí ročně po dobu životnosti dolu 10 při výrobních nákladech 730 dolarů na vytěženou unci zlata.

Tento nový důl by tak měl v příštím roce výrazně přispět k dosažení hranice 1 milionu vytěžených uncí zlata oproti 950 tisícům uncí vytěžených v roce 2015. Tím by měly příjmy společnosti vzrůst na 1,3 miliardy dolarů a zisk EBITDA na zhruba 600 milionů dolarů. To by mělo společnosti výrazně pomoci, protože její výsledky za první pololetí letošního roku nejsou radostné. Těžba poklesla o 17 procent na 423 tisíc uncí, zatímco celkové náklady vyskočily o 22 procent na 878 dolarů na vytěženou unci zlata. Pro celý letošní rok společnost předpokládá těžbu 880 až 930 tisíc uncí zlata, čímž původní plán snížila o přibližně 70 tisíc uncí.

Nord Gold to join 1 million ounce club

Nord Gold těží ve čtyřech zemích

Společnost Nord Gold vznikla v roce 2012 oddělením od ruského ocelářského gigantu Severstal. Důl Bouly je jejím devátým dolem, které se kromě Burkiny Faso nacházejí v západoafrické Guinei, Rusku a Kazachstánu. Největšími doly s těžbou přes 200 tisíc uncí zlata ročně jsou Bissa v Burkině Faso a Lefa v Guinei. Ostatní doly jsou výrazně menší. Společnost také připravuje výstavbu nového dolu v Rusku s perspektivou celkové těžby přes čtyři miliony uncí zlata.

Zdroj: Mining.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře