Nikl se drží nahoře po dvoudenním skoku

Nikl dosáhl nejvyššího dvoudenního růstu v tomto měsíci. Mezi šesti hlavními kovy na Londýnské burze kovů (LME) přinesl nejvyšší zisky.
Poté, co dosáhla růstu o 4,2 % ve dvou dnech, se cena kovu příliš neměnila. Příčinou zájmu trhu o nikl byla nad očekávání dobrá data o americké nezaměstnanosti. V rámci měsíce jsou ceny o 2,5 % nahoře, ale je nutné pamatovat, že v září nastal 13% propad. Kov se podle Goldman Sachs Group Inc. částečně zotaví díky rostoucím produkčním nákladům v Indonésii způsobeným zákazem vývozu ze země.
„Trhy se soustřeďují na silné fundamentální faktory kolem niklu“, tvrdí Gavin Wendt, zakladatel a analytik v Mine Life Pty v Sydney. „Komplikace u nabídky niklu jsou pro nadcházející roky velmi reálné a zákaz vývozu rudy z Indonésie povede k pokračování růstu ceny kovu.“
Nikl pro dodání za tři měsíce získal dokonce 135 dolarů a na LME je k dostání za 16 835 dolarů za tunu. V Hong Kongu je o něco levnější. Kov se letos vyšplhal o 20 % – z šesti hlavních kovů na burze nejvíce.

Charvát, 8.10.2014
Zdroj: Bloomberg

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře