New York navrhl regulatorní rámec pro virtuální měny

Odbor pro finanční služby (DFS) ve státě New York dává k dispozici návrh zákonného rámce pro podnikání v oblasti virtuálních měn, nese název „BitLicense“.
Jedná se o krok dopředu, neboť New York je prvním státem USA, který by v tomto sektoru zavedl plošná pravidla. Úprava bude zahrnovat licencování zprostředkujících subjektů, výrazné nároky na dodržení dohledových pravidel a procedur.
„Snažili jsme se nastavit odpovídající rovnováhu, která pomůže ochránit spotřebitele a vytlačí nelegální aktivitu – bez nepříjemné nutnosti inovací. Vytvoření pravidel, jež jsou v souladu se selským rozumem, je životně důležité pro dlouhodobou budoucnost sektoru virtuálních měn, stejně tak jako bezpečnosti a důvěryhodnosti aktiv zákazníků“, sdělil Benjamin Lawsky z DFS.
Odborná veřejnost dostala prostor k vyjádření se k právní úpravě po dobu 45 dní od 23. července. DFS se na regulatorní mantinely pro virtuální měny zaměřil již vloni v srpnu. Proběhly také konzultace s veřejností a nakonec vznikl tento návrh.
Hlavní body představují obvyklá témata finančního trhu: ochrana spotřebitele, praní špinavých peněz, kyberochrana. DFS pravděpodobně doplní prvotní návrh o revizi založenou na komentářích odborníků, než bude předpis vydán ve finální podobě.

Charvát, 25.7. 2014
Zdroj: Reuters

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře