Největší soukromý trezor na zlato je na prodej. Zn. mrakodrap v ceně

Od minulého víkendu je na prodej mrakodrap 1 Chase Manhattan Plaza, který obsahuje také největší soukromý trezor na zlato na světě.
Šedesáti-poschoďový mrakodrap byl postaven v roce 1961. Je patnáctou největší budovou New Yorku. Prodejní cena je odhadována na $1 miliardu. Prodej zajišťuje CBRE Group Inc. Budovu navrhoval Gordon Bunshaft ze společnosti Skidmore, Owings a Merrill. Od roku 2008 je mrakodrap chráněnou památkou.


Nejzajímavější část budovy ale leží pod povrchem. Jeden z navrhujících architektů napsal, že pod mrakodrapem leží „největší bankovní trezor na světě, delší, než fotbalové hřiště“. Ačkoli mu toto označení získá určité uznání ve světě, hned přes ulici má ještě většího sourozence – Federální rezervní banku v New Yorku, a ta je tím úplně největším skladištěm zlata na světě.

Podle Bloombergu využívá JP Morgan Chase $ Co. přibližně polovinu prostoru. Všech 4000 zaměstnanců bude přesunuto jinam. Spodní část budovy možná skončí jako obchodní centrum. JP Morgan zkoušela budovu prodat už dřív, ale po pádu cen nemovitostí v roce 2008 od plánu upustili.

Minulý měsíc JP Morgan prohlásila, že končí s obchodem s komoditami.

Charvát, 19.8.2013
Zdroj: Mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře