Nejdražší zlatá mince světa – Veletrh Sběratel 5.9.2013 Praha

Veletrh Sběratel ukáže minci za 2,7 milionů korun. Veletr SBĚRATEL 2013 Praha opět něčím překvapí.
Nejdražší zlatá mince na území České republiky bude k vidění od 5. do 7. září na veletrhu Sběratel. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě nabídne na pražském výstavišti PVA Expo Letňany


Jako ochutnávku si přečtěte níže a další najdete na www.SBERATEL.info
Budete zde mít možnost nakoupit známky, mince, pohlednice, minerály, staré reklamy a další sběratelský materiál od 260 vystavovatelů z 35 zemí.

Největší evropskou minci z ryzího zlata o váze 31,1 kg, což je přesně 1000 uncí, v hodnotě 1,1 milionu Euro představí na veletrhu německý bankovní dům VR Bank. Investiční unikát byl vyražen v Rakouské mincovně v roce 2004 u příležitosti patnáctiletého jubilea ražby oblíbených zlatých investičních mincí Wiener Philharmoniker. Nominální hodnota mince o průměru 37 cm, které se přezdívá Big Phil, je 100 000 Euro. Že se vám to zdá vzhledem k váze 31,1 kilogramů málo? V roce 2004, kdy byla mince ražena, reálná cena zlata této částce odpovídala. Ale už v roce vydání mince stála čtyřikrát více, tedy 400 000 Euro, což je ale směšně málo ve srovnání se současností. Teď má Big Phil vzhledem ke stávající ceně zlata hodnotu 1,1 milionu Euro.

„Přijedou“ nová auta z dílny Maestro Zapadlíka

Na veletrhu bude mít také premiéru řada novinek České pošty. Především nová série poštovních známek, která oslavuje slavná auta české automobilové historie. Malíř Václav Zapadlík sérii, která postupně představí předválečné vozy značek Aero, Praga, Tatra, Walter, Wikov a Zetka, zahájil modely Škoda 860 a Škoda 845. Vedle nich bude na veletrhu uvedena poštovní známka s nejdelším českým sériově vyráběným motocyklem Böhmerland nebo známka vydaná ke 130. výročí narození Franze Kafky. Křty nových známek doprovodí autogramiáda jejich autorů

Mince se Čtyřlístkem bude v prodeji v omezeném nákladu

Sběratel nabídne také řadu unikátů. Například holandská firma Numiscollect, jež vlastní práva pro zobrazení komiksu Čtyřlístek na mincích, přiveze do Prahy omezenou sérii mincí se Čtyřlístkem, jež bude v počtu pouhých 500 kusů v prodeji pouze na veletrhu Sběratel. Jedná se totiž o limitovanou edici s logem veletrhu určenou jen pro letošní ročník.

A pozor, jedná se skutečně o mince, v tomto případě oficiální platidlo Cookových ostrovů! Numiscollect využívá platidla zemí, které poskytují numismatikům možnost razit sběratelské mince pod jejich hlavičkou. Moderní numismatika, které se Numsicollect věnuje, si hraje s motivy na mincích. V nabídce tak má například minci s listem marihuany, kterou když promnete mezi prsty, budou vám po ní opravdu vonět.

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře