Mexický důl na měď znečišťuje vodu 40 km od hranic USA

Téměř 40 000 kubických metrů odpadní vody z měděného dolu v severním Mexiku se rozlilo do řek. Úřady musely zakázat dodávky vody do obydlených oblastí včetně města Hermosillo, které čítá 800 000 obyvatel.
Toxický únik pochází z dolu Buenavista společnosti Grupo Mexico. Znečištění se šíří po řece Bacanuchi a dále od řeky Sonora. Na 420 km říčních toků se zabarvilo do oranžova a zkomplikovalo život statisícům lidí.

Mexická komise, která má na starosti vodohospodářství (PROFEPA), sdělila, že monitoruje chemickou kvalitu vody na četných místech podél řeky Sonora, a také nařídila společnosti předcházet jakémukoli dalšímu poškození životního prostředí.
„Kromě nařízení implementace plánu na úplnou sanaci zahájila PROFEPA řízení proti Buenavista del Cobre, aby mohla odhadnout možné sankce“, oznámila veřejnosti agentura El Proceso.
Správní oblast Sonora je místem, kde se nachází čtvrtina mexického těžebního průmyslu, především jde o zlato, měď a grafit.
Mexická federální vláda nedávno otevřela energetická a ropná odvětví privátním firmám. Již v roce 2009 zaplatila dceřiná společnost skupiny Grupo Mexico, Asarco, rekordní vyrovnání americké vládě kvůli nebezpečnému znečištění odpadem ve výši 1,79 miliardy dolarů.

Charvát, 13.8.2014
Zdroj: Mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře