Mexické stříbro rekordně vydělává

Mexické stříbro rekordně vydělává

 

O plných 78 procent vzrostly ve třetím čtvrtletí tržby společnosti First Majestic Silver Corp. těžící stříbro v Mexiku. Vliv na tento výsledek měla rekordní těžba, rostou cena stříbra a pokles nákladů na těžbu.

Kanadská společnost First Majestic Silver Corp. těžící stříbro v Mexiku oznámila, že druhé čtvrtletí znamenalo nový čtvrtletní rekord v těžbě stříbrného kovu. Výstup drahého kovu vzrostl o pětinu na celkových 3,1 milionu uncí. Tržby společnosti vzrostly ve stejném období o plných 78 procent na 79,3 milionu dolarů, a to díky nejenom rekordní těžbě, ale i vlivem dalších faktorů.

First Majestic hits fresh silver production record, revenue jumps 78 pct

Mexický důl La Guitarra vytěží denně 1000 tun.

Pomohl růst ceny i snížené náklady

K rekordním tržbám pomohla firmě i rostoucí cena stříbra. Ta v uvedeném období vzrostla o 30 procent na 19,72 dolaru za unci. Na druhé straně se díky řadě technických opatření a vnějších vlivů (restrukturalizované tavení a rafinace, oslabující mexické peso) podařilo snížit výrobní náklady o čtvrtinu na 10,52 dolaru na vytěženou unci stříbra.

Tyto výborné výsledky se odrazily i v růstu ceny akcií společnosti. Ty vzrostly na burze v Torontu o 12,36 procenta a v New Yorku o 13,4 procenta, zde na 9,23 amerického dolaru na akcii. Stříbro a další drahé kony tvoří zhruba dvě třetiny tržeb společnosti.

Zdroj: Mining.com

 

 

 

 

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (1 hlasů, průměr: 10,00 out of 10)
Loading...

Komentáře