Medvědí nálada u drahých kovů, Bitcoin roste i přes kritiku

Medvědí nálada u drahých kovů, Bitcoin roste i přes kritiku

⚡ Česká média ⚡

Přehled zpráv 30.11. – 06.12.2017

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny
Medvědí nálada u drahých kovů, Bitcoin roste i přes kritiku

Zlato, stříbro, platina

Ceny zlata, po nejnovějším severokorejském testu balistické rakety, v průběhu středečního obchodování v Asii nedosáhly výrazného oživení a pokračuje tak medvědí nálada trhu.
Celý článek: KURZY.CZ

Silný americký dolar, pokračující býčí akciový trh v USA a lepšící se data o stavu ekonomiky Spojených států jsou hlavní faktory, které se podepsaly na medvědí náladě trhu u zlata, stříbra i platiny.
Celý článek: W4T.CZ

Prodej zlatých a stříbrných investičních mincí American Eagle v listopadu prudce klesl a za celý rok bude zřejmě nejnižší za deset let.
Celý článek: W4T.CZ

Bitcoiny

Celosvětově uznávaný ekonom banky Morgan Stanley a aktuálně profesor Yale University Stephen Roach nešetřil kritikou na adresu bitcoiunu a jeho překotného cenového vývoje. Podle skeptika je nejpopulárnější virtuální měna v nebezpečné spekulativní bublině ze všech možných úhlů pohledu a celkově jde o silně toxický koncept z pohledu investorů.
Celý článek: KURZY.CZ

Zájem uvést na trh bitcoinové futures po burzách CME a CBOE oznámil také Nasdaq. Jeho termínované kontrakty na nejpopulárnější měnu by měly být k dispozici v první polovině příštího roku.
Celý článek: KURZY.CZ

Několik význačných ekonomů, včetně držitelů Nobelovy ceny, v průběhu minulého týdne kritizovalo virtuální měnu bitcoin. Nejkritičtější byl laureát Nobelovy ceny z roku 2001 Joseph Stiglitz, podle kterého by „bitcoin měl být zakázán“, informuje server CNN. Ke komentářům ekonomy přiměla skutečnost, že cena bitcoinu ve středu překonala hranici 11 000 dolarů (asi 236 500 korun) za jednu svou jednotku.
Celý článek: ECHO24.CZ

Podle informací specializovaného webu Crypto Daily začne americký McDonalds platby v bitcoinech přijímat už na jaře příštího roku. Ke stejnému kroku se chystají aerolinky British Airways, sázkařský gigant Betway a také internetový obchod Amazon.
Celý článek: INFO.CZ

Bratři Winklevossovi, kteří před lety vyhráli spor se zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem, se mohou těšit z dalšího velkého úspěchu. Předpokládá se, že jsou prvními veřejnými osobami, jejichž investice do bitcoinu dosáhla 1 miliardy dolarů.
Celý článek: INFO.CZ

 

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (1 hlasů, průměr: 10,00 out of 10)
Loading...

Komentáře