Loď plná zlata Kellnera se ztratila VIDEO na stope

Ztracená loď planá zlata kterou spoluvlastní Petr Kellner se ztratila. Olej na vodě, stín na dně. Rusové jsou na stopě Kellnerovy zlaté lodi 4. listopadu 2012  17:54
Ruští záchranáři se domnívají, že objevili místo, kde se před týdnem ztratila nákladní loď Amurskaja, která převážela náklad zlaté rudy z naleziště.
Spolumajitel této lodi je i český miliardář Petr Kellner. Je pravděpodobné, že loď byla přetížena.

Zprávy TV Nova

V neděli se v rozbouřeném Ochotském moři se ztratila ruská nákladní loď Amurskaja. Na palubě bylo jedenáct členů posádky. Bouře, která se momentálně vyskytuje v oblasti komplikuje činnost záchranářům, uvedl web maritime-executive.com. Podle dostupných informací loď vyplula z přístavu Kiran v Chabarovském kraji. Na cestě jí zastihla bouře, takže vyslala nouzový signál. K lodi okamžitě přispěchal ropný tanker, který byl nedaleko, ale na udaných souřadnicích už plavidlo nenašel. Nasazení vrtulníků nebylo zatím kvůli počasí možné. Později se do pátrací akce připojily i dvě rybářské lodě.
VIDEO zprávy TV Nova, klikni zde:

Zdroj, video:  http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/ztratila-se-lod-ktera-prevazela-700-tun-kellnerova-zlata.html

Olej na vodě, stín na dně. Rusové jsou na stopě Kellnerovy zlaté lodi

4. listopadu 2012  17:54
Ruští záchranáři se domnívají, že objevili místo, kde se před týdnem ztratila nákladní loď Amurskaja, která převážela náklad zlaté rudy z naleziště. Spolumajitel této lodi je i český miliardář Petr Kellner. Je pravděpodobné, že loď byla přetížena.

Nákladní loď Amurskaja na archivním snímku

Nákladní loď Amurskaja na archivním snímku | foto: Igor Savickij, shipspotting.com

Olejová skrna.
Agentura Interfax informovala, že při průzklumu u Šantarských ostrovů v Ochotském moři se objevilo několik olejových skvrn. Průzkum po ztracené lodi se zlatem provádí letadlo Berijev Be-200. Mluvčí ruského ministerstva pro mimořádné situace řekla. „Na místo dorazila záchranná loď Rubín. Sonar v hloubce 25 metrů objevil nějaký objekt.“

Záchranáři vyslovili doměnku, že stín objevený sonarem je právě hledaná ztracená loď se zlatem Amurskaja. Nyní se zvažuje nasazení potápěčů, situaci však ztěžují silné mořské proudy v dané oblasti a průzkumný letoun Berijev už se vrátil na základnu v Chabarovsku.

Loď Amurskaja se ztratila minulý víkend během cesty z přístavu Kiran do přístavu Ochotsk. Na palubě bylo devět členů posádky a 700 tun zlaté rudy ze sibiřského naleziště Avlajakan, z ketrého se dá vyrafinovat přibližně 4,2 kilogramu zlata. Cena zlata ze stracené lodi by byla asi čtvrt milionu dolarů, tedy asi 4,5 milionu korun.

Přetížená loď?
Posádka nedaleko Šantarských ostrovů vyslala nouzový signál. Ropný tanker, který operoval nedaleko a přispěchal motorové lodi na pomoc, už však plavidlo nenašel. Zmizení lodi vyšetřuje i policie, která má podezření na porušení pravidel bezpečnosti a dopravy, při vyšetřování bylo zjištěno, že loď byla přetížena, neboť maximální nosnost lodi byla jen 611 tun, navíc ztracená loď Amurskaja nebyla uzpůsobena k převozu nezpracované rudy a ani k takoévé přepravě neměla povolení, podle informací serveru rbc.ru.

Naleziště v Avljakanu patří společnosti Polymetal, kde má 20% podíl český investor a miliardář Petr Kellner, přičemž další spoluvlastníci jsou ruští miliardáři Alexandr Mamut a Alexandr Něsis.

Šantarské ostrovy, Chabarovský kraj, Rusko
Šantarské ostrovy, Chabarovský kraj, Rusko

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/patrani-po-ztracene-lodi-se-zlatem-z-dolu-kellnera-fsp-/eko-zahranicni.aspx?c=A121104_170252_eko-zahranicni_aha

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře