LME zvyšuje poplatky o třetinu

Londýnská burza s kovy (LME) zdražuje transakce pro členy a uživatele burzy v průměru o 34 % poprvé od roku 2012, kdy ji Hong Kong Exchanges & Clearing Ltd. (HKEx) koupila za 2,2 miliardy dolarů.

 

 

LME zvyšuje poplatky

 

Menu obsah:

Změna poplatků LME
Proč LME zvyšuje poplatky?
Nové ceny na LME

 

Změna poplatků LME

„LME by, stejně jako před třemi lety, nemohla přežít v dnešním prostředí“, zaznělo na tiskové konferenci v Londýně. Společnost tvrdí, že nová struktura zjednodušuje a rozděluje transakční poplatky v celé uživatelské základně LME. Charles Li, výkonný ředitel HKEx, řekl, že ze zvýšení poplatků budou uživatelé profitovat vyššími burzovními zisky díky lepším obchodním systémům a širší škálou produktů. „Na konci budou všichni vydělávat mnohem více peněz na své činnosti na LME, slibuje Li ve svém prohlášení. „Vyšší poplatky pouze vyrovnávají část tohoto ekonomického prospěchu zpět mezi burzu a její uživatele.“

 

Proč LME zvyšuje poplatky?

Nová sazba vyčíslená v amerických dolarech by měla pomoci financovat investice burzy. Podle prohlášení výkonného ředitele Garryho Jonese začne platit od 1.ledna 2015.  Zásah souvisí s potřebou vlastníka burzy provést investice a modernizovat její systém.

 

Nové ceny na LME

Burza bude nově svým členům účtovat 50 centů na jedné straně kontraktu, kde doposud obchody stály 38 centů. Členové bez přístupu na parket budou nově platit 90 centů oproti dosavadním 58.
Krátkodobé klientské carry trades, při kterých se využívá půjčování aktiva, si i nadále udrží slevu v novém ceníku.

 

Charvát 30.9.2014
Zdroj: Mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře