Kryptoměny padají, bojují s regulacemi. Zlato roste.

Kryptoměny padají, bojují s regulacemi. Zlato roste.

⚡ Česká média ⚡

Přehled zpráv 11.01. – 17.01. 2018

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny

Kryptoměny padají, bojují s regulacemi. Zlato roste.

 

Zlato, stříbro, platina

Klíčové komodity včetně ropy, zlata a kvalitní mědi jsou silnější díky tomu, že americký dolar zůstává oslabený vůči ostatním měnám, např. euru, kanadskému dolaru a čínskému juanu. Na začátku týdne byl na amerických trzích poměrně klid, protože burzy byly v pondělí kvůli státnímu svátku uzavřeny.
Celý článek: Kurzy.cz

Miliony základních desek chce společnost Dell vyrábět s využitím zlata z recyklované elektroniky. Jen v Americe se přitom každoročně vyhodí zlato a stříbro za 60 milionů dolarů v podobě nepotřebných telefonů, takže jistě je z čeho brát.
Celý článek: svethardware.cz

Na největším veletrhu spotřební elektroniky na světě byla představena novinka, kterou by tu nikdo nečekal. Americký výrobce počítačů Dell na akci CES v Las Vegas představil kolekci šperků, které jsou vyrobené ze zlata získaného ze starých počítačových komponentů.
Celý článek: Lidovky.cz

Cena zlata se dnes při asijské seanci dostala na nejvyšší úroveň za poslední čtyři měsíce, když překročila hranici 1327 dolarů za unci. V současné chvíli se zlato obchoduje za 1328,2 dolarů za unci (+0,43 %). Nejcennější kov posiluje na pozadí oslabujícího dolaru.
Celý článek: Investice.finance.cz

Bitcoiny

Kryptoměny včera postihl další velký pád. Dle CoinMarketCapu klesla hodnota dvaceti největších o 25 až 50 %. Bitcoin se po dlouhé době dostal na pár minut pod 10 000 dolarů za kus. Důvodem jsou špatné zprávy na trhu a nadcházející regulace, zejména na asijských trzích.
Celý článek: Cnews.cz

Čtveřice vědců z americké Univerzity v Tulze a izraelské Univerzity v Tel Avivu publikovalo v časopise Journal of Monetary Economics zprávu nazvanou Cenová manipulace v bitcoinovém ekosystému. Z dat několikrát hacknuté a dnes již zkrachovalé burzy Mt. Gox se snažili vypátrat, co stálo za prudkým nárůstem ceny první kryptoměny během roku 2013.
Celý článek: Cnews.cz

Jihokorejská vláda připravuje zákon, který zakáže obchodování s kryptoměnami. Informovalo o tom ministerstvo spravedlnosti. Obchodování s kryptoměnami je v Jižní Koreji velmi populární. Zákaz přichází v době, kdy se politici po celém světě snaží regulovat tento majetek, jehož hodnota za poslední rok prudce vzrostla.
Celý článek: Idnes.cz 

Problémy bitcoinu vedou k paradoxním situacím, kdy jeho propagátoři musejí odmítat platby touto kryptoměnou. Důvody jsou dlouhé potvrzování transakcí, ale především nárůst transakčních poplatků, které jsou nyní v průměru v desítkách dolarů. Tyto problémy činí bitcoin nepoužitelným pro platby menších částek.
Celý článek: A1finance.cz

Kdekomu se zajídají centrální banky a jejich moc na prostředky směny. Někdo nostalgicky pokukuje po zlatém standardu a doufá, že zlato zažije nový zlatý věk, jiný hledí s nadějí na kryptoměny a doufá v nějaký nový, třeba bitcoinový standard.
Celý článek: Finmag.cz

 

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře