Královská mincovna Velké Británie nabízí uskladnění mincí

Skrze nově spuštěnou webovou stránku pro obchodování se zlatem představila Královská mincovna zlaté mince dostupné široké veřejnosti. Nabízí také skladování mincí.
Vůbec poprvé rozjela Královská mincovna ve Velké Británii vlastní stránku pro obchodování. Rozhodla se rozvířit britskou poptávku po zlatě odhadovanou na úroveň 4 mld. GBP, pro kterou dosud neexistovala žádná nabídka.
Shane Bisset, ředitel Královské mincovny pro pamětihodné mince a slitky řekl: „Chtěli bychom rozšířit britský zlatý trh, obzvláště mince nabízejí relativně dostupnou cestu, a věříme, že jsme pro tento účel ve vhodné pozici.“
Webová stránka sází na to, že přesvědčí zájemce o investování, kterým se nelíbí, že zlato musí kupovat od dealerů, aby nakupovali přímo od mincovny. Na stránce je plánováno prodávat také stříbrné mince.


Zlato může být doručeno buď investorovi domů, nebo bude uskladněno v trezoru mincovny chráněném personálem ministerstva obrany Velké Británie. Roční skladné činí 1 % tržní ceny drženého zlata.
Mincovna sdělila, že její prodeje zlatých mincí vzrostly poté, co jim bylo uděleno osvobození od spotřební daně. The World Gold Council (Světová rada pro zlato) odhaduje, že poptávka po kovu jen ve Velké Británii bude kolem 4 mld. GBP.
Na tomto webu (www.royalmintbullion.com) si mohou zlato koupit zájemci z celého světa. Až budou investoři chtít prodávat, zajistí mincovna zpětný výkup skladovaného zlata.

Charvát, 23.9.2014
Zdroj: Mineweb

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře