Korelace cen zlata a bitcoinů vedla v době propadu kryptoměn k růstu zlata

Korelace cen zlata a bitcoinů vedla v době propadu kryptoměn k růstu zlata

⚡ Zahraniční média ⚡

Přehled zpráv 02.02. – 09.02. 2018

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny

Akciové trhy a kryptotrhy zažily největší propad za posledních několik let v případě akcií a týdnů v případě kryptoměn. Jak se dalo očekávat, investoři se obrátili ke zlatu jako jistotě. Korelace cen kryptoměn a zlata si začínají všímat i analytici.

 

Zlato, stříbro

Ceny zlata klesly ve čtvrtek na nové čtyřtýdenní minimum, protože investoři likvidovali své dlouhé pozice kvůli silnějšímu dolaru, zatímco očekávání dalšího zvýšení cen v USA v letošním roce také trhu přitížilo. Stříbro zaznamenalo malou změnu na 16,37 dolarů za unci a platina klesla o 0,2 procenta na 977,50 dolarů za unci.
Celý článek: Reuters.com

Celková poptávka po drahém kovu v roce 2017 klesla poprvé za dva roky, neboť globální trhy lákaly investory na jiná aktiva. Aktuální poptávka, na rozdíl od poptávky investorů, však byla solidní. Poptávka po zlatých klenotech vzrostla o 4% oproti předchozímu roku, a to hlavně díky Číně a Indii, dvěma největším světovým spotřebitelům kovu.
Celý článek: Asia.nikkei.com

Ceny zlata zkoumají nejvyšší hodnoty, neboť prodeje jako celek rostou a to zdá se pomáhá zvyšování cen. Ve skutečnosti, kdykoli existuje riziko poklesu výnosu, vidíme poptávku po zlatě, protože stále více investorů vezme své finanční prostředky z akciových trhů a dalších rizikových aktiv a investuje je do zlata, protože je považováno za bezpečné útočiště. Zdá se, že právě teď se jedná o tuto mentalitu, neboť ceny zlata rostou v regionu kolem USD 1340.
Celý článek: FXEmpire.com

Platina

Ruský Norilsk Nickel se spojil s Russian Platinum, aby investoval 4,4 miliardy dolarů na rozvoj těžby na Sibiři, která obsahuje některé z nejbohatších ložisek platiny a palladia na světě. Obě společnosti vytvoří společný podnik pro rozvoj projektů na poloostrově Taimyr na vzdáleném ruském severu s cílem stát se největším světovým výrobcem drahých kovů, uvedli ve středu.
Celý článek: FT.com

Vzhledem k tomu, že ceny palladia stoupají k novým rekordům, platina si zaslouží bližší pohled také. Palladium futures vzrostly o více než 55% v roce 2017. Ale růst cen společně s obavami ohledně dostupnosti vedly některé výrobce automobilů k tomu, aby zvážili výměnu palladia v benzinových vozidlech za platinu, která může být použita v poměru jedna ku jedné. To by mohlo mít za následek mírný pokles poptávky po palladiu, ale výrazné zvýšení poptávky po platině.
Celý článek: Barrons.com

Bitcoiny

Cena Bitcoinu se v posledních týdnech snížila, ale jeden expert na kryptotrhy řekl, že Bitcoin by mohl „narušit“ zlato kvůli podobnosti obou trhů. Před Vánocemi zaznamenala cena Bitcoinu svou nejvyšší hodnotu, když dosáhla monumentální ceny přes 20,000 USD. Nicméně aktuální cena Bitcoinu se v pondělí snížila na 6,000 USD – celková tržní hodnota klesla o 67,7 miliardy dolarů za pouhých 24 hodin – poté, co řada bank uvalila zákaz na používání kreditních karet k nákupu digitálních měn.
Celý článek: Express.co.uk

Pokud dojde k prasknutí bitcoinové bubliny, může spolu s ní dojít k poklesu i na akciových trzích, řekl Christopher Harvey, vedoucí kapitálové strategie společnosti Wells Fargo, který vidí vzájemnou korelaci. „V pondělí jsme viděli, že všechny rizikové produkty se prodávají,“ uvedl Harvey ve středu na tiskové konferenci CNBC „Fast Money“. Rána pro akciové trhy, řekl, může způsobit, že investoři zpanikaří a začnou prodávat i bitcoin.
Celý článek: CNBC.com

Banky na obou stranách Atlantiku zakázaly používání platebních karet na nákup Bitcoinu, protože se obávají, že by se jejich zákazníci mohli dostat do dluhu s tím, jak klesá hodnota kryptoměny. Lloyds Banking Group, největší britský věřitel, následoval příkladu amerických bankovních gigantů JP Morgan Chase a Citigroup v zákazu nákupu virtuálních měn, a to kvůli rostoucí obavám z volatility trhu s kryptoměnami. Reuters uvádí, že společnost Mastercard, druhá největší platební síť na světě, uvedla, že zákazníci, kteří kupují kryptoměny s kreditními kartami, přispěli ve čtvrtém čtvrtletí k 1% nárůstu objemu zahraničních transakcí. Bitcoin, největší a nejznámější virtuální měna, ztratila více než polovinu své nejvyšší hodnoty 19,187 dolarů od přelomu roku. Upozornění regulátorů a ministrů v USA, Jižní Koreji, Číně, Rusku, Indii, Německu a Francii vyděsilo investory a cena klesla až pod 6,000 USD.
Celý článek: Theweek.co.uk

 

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře