Kdo vytěží nejvíce zlata Jaká bude těžba produkce do 20 let? Mapa světa těžby doly

Která země nejvíce těžila zlato, která těží nejvíce drahých kovů a kdo bude největším vývozcem a těžařem zlata v budoucnu? Jak to vypadalo a vypadá, bude vypadat v důlních společnostech?
K takovéto otázce je samozřejmě nemožné nalézt odpověď už kvůli těžebním obtížím, ubývajícím surovinám a proměnlivým vládním programům a regulacím, které pomáhají nebo naopak zabraňují zemím v efektivní těžbě.
Je to jen 20 let, co byla Jižní Afrika největším světovým producentem zlata, ale spadla v těžbou zlata na páté místo kvůli svým dlouhodobým problémům s pracovní silou, rostoucím cenám energií, důlní bezpečnosti a nižší kvalitě rudy.

Mapa těžba zlata interaktivní mapa s tebou zalata zde: http://www.usfunds.com/interactive/global-gold-mining-production/ Na této interaktivní klikací mapě najdete další předpovědi.

A co změny ostatních národů produkujících komoditu? Na výše uvedené mapě je zaznamenán vývoj od roku 1993, aby bylo poukázáno na to, jak moc se svět změnil v otázce produkce komodit. Jak můžete očekávat, některá zjištění jsou celkem šokující, jiná vcelku předpovídatelná.

Pro příklad, koho by napadlo, že v roce 1993 byly zemí s největší produkcí hliníku Spojené státy? Před dvaceti lety vytěžili v USA kolem 3,7 milionů tun kovu. Kanada se umístila jako první v produkci zinku v témže roce. A před dvaceti lety vytěžila Austrálie 5,1 milionů tun olova, takže se také dostala na špičku žebříčku. Země na druhé straně světa stále bojuje o první místo, ale jako všechny ostatní příklady už dnes nedrží přední příčky.

Charvát, 18.11.2013
Zdroj: Mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře