Kanada zlepší yukonské silnice

Kanada zlepší yukonské silnice

Kanadská vláda se rozhodla vynaložit 247 milionů dolarů na zlepšení stavu silnic a dálnic v severozápadním teritoriu Yukon v sousedství americké Aljašky. Cílem je podporovat rozvoj zdrojů v této na nerostné suroviny bohaté oblasti. Uvedl to kanadský premiér Justin Trudeau v hlavním městě teritoria Whitehorse.

Během schůzky s premiérem Teritoria Sandy Silverem Trudeau uvedl, že také místní správa se bude na projektu podílet tím, že vyčlení 113 milionů dolarů na modernizaci více než 650 kilometrů silnic a vybuduje nebo rozšíří řadu mostů pro dálnice Dawson Range a Nahanni Range.

Výsledek obrázku pro Yukon, zlatá horečka, foto

Zlatá horečka je sice už dávno pryč, ale Yukon stále oplývá nerostným bohatstvím.

„Moderní infrastruktura je klíčem k rozvoji a správnému řízení neuvěřitelných přírodních zdrojů, které máme na dosah ruky,“ uvedl premiér Justin Trudeau.

Těžaři tím získají

Z nově vybudovaných komunikací budou mít prospěch zejména těžaři. Mezi ně patří například projekt společnosti Goldcorp s názvem Coffee Gold, který byl získán v roce 2016 prostřednictvím převzetí společnosti Kaminak Gold, a projekt Western Copper and Gold nacházející se zhruba 300 km severozápadně od Whitehorse.

Premiér Justin Trudeau s guvernérem Yukonu Sandy Silverem.

„Moderní infrastruktura je klíčem k rozvoji a správnému řízení neuvěřitelných přírodních zdrojů, které máme na dosah ruky. Poskytnutím snadnějšího přístupu k důležitým zdrojům v Yukonu pomůže projekt Yukon Resource Gateway Project vytvořit dobré pracovní pozice střední třídy a podpořit dlouhodobou ekonomickou prosperitu,“ zaznělo na setkání. Podle dalšího názoru se nejedná jen o tři nebo čtyři specifické těžby, ale jedná se o odblokování celého obrovského yukonského minerálního potenciálu“.

Jak politici, tak vedoucí představitelé průmyslu jasně uvedli, že každý aspekt projektu bude konzultován s místními původními národy, které vyjádřily znepokojení nad možným dopadem na životní prostředí.

Zdroj: mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře