Kaddafího zlato a diamanty za miliardy nalezeny v JAR

Aktiva v hodnotě miliard dollarů, která patřila popravenému libyjskému diktátorovi Muammaru Kaddáfímu údajně leží v jihoafrických bankách.
Noviny Sunday times v Jihoafrické republice oznámily, že libyjští vyšetřovatelé našly důkazy o více než jedné miliardě dollarů v hotovosti, zlatě a diamantech ve čtyřech jihoafrických bankách a u dvou místních obchodníků s cennými papíry.

Podle novin mají být tato tvrzení prověřována kanceláří ministra financí a úředníci z Libye se také setkali s prezidentem Jacobem Zumou a ministrem spravedlnosti, aby bylo dosaženo navrácení uloupených peněz.

Kaddáfí byl zabit v říjnu 2011 během libyjské revoluce a nová vláda se snaží navrátit aktiva diktátorovi rodiny zpět do země. Celkové bohatství je odhadováno na $80 miliard a je rozprostřeno na účtech a v sejfech po celém světě.

Charvát, 3.6.2013
Zdroj: Mining.com

Zlato a mejetky po bohatém muži. Kaddáfí měl zlůato rád a dokázal si zlata užívat.
Kadáfí ve zlatě 
Kadáfího zlato
Foto:
Kaddáfího osobní zbraň byla pravděpodobně součástí 2.009 obchodu se zbraněmi mezi Belgií a Libyí. V období 2004-2009 Belgie dodala za 18.000.000 ručních palných zbraní do Libye, tak moc, ale mnohem méně, než 600 milionů EUR poskytnutých Itálií, Francií a Spojeným královstvím na cokoliv až do vojenských letadel. Není divu, že i Itálie a Spojené království tvrdě tlačí, aby zrušila EU embargo na zbraně v roce 2004. Pak další země vstoupily do války na Kaddáfího.

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře