Historická zlatá a stříbrná ložiska v Montaně změní majitele

Historická zlatá a stříbrná ložiska v Montaně změní majitele

Společnost Independence Resources se sídlem v americkém Michiganu uvedla, že chce prodat zlatá, stříbrná a kobaltová ložiska v historické těžební oblasti Orofino v okrese Deer Lodge v Montaně.

Zdejší majetek společnosti Independence Resources se skládá z bloku 60 patentovaných a nepatentovaných důlních oprávnění. Historie zdejší těžby zlata a stříbra se přitom datuje až do roku 1875.

Firma má přitom k dispozici dvě zprávy o provedených průzkumech těchto ložisek. Podle zprávy z roku 2016 analýza zkoumaných vzorků vykazovala „vynikající hodnoty zlata“, zatímco odhad z letošního roku o vzácných zeminách stanovil, že lokalita také obsahuje potenciálně masivní kobaltové nánosy, které nejsou omezeny na žíly, ale jsou také rozptýleny po celém zkoumaném zlomu.

Výsledek obrázku pro Orofino Mining District, Montana, photos

Těžba drahých kovů v Montaně má dlouhou historii. Tento snímek pochází z roku 1912.

Důvodem prodeje je podle prezidenta firmy Toma L. Lee nedostatečná zkušenost firmy v těžbě těžkých kovů. „naše společnost se proto rozhodla, že maximální hodnota může být dosažena tím, že minerální majetek bude k dispozici pro těžbu kovů konečným uživatelem bohatých nerostných surovin.

Zdroj: mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře