Golden Gate prodala o polovinu více

Golden Gate prodala o polovinu více

O plných 43 procent na 756 milionu korun vzrostl v prvním letošním pololetí prodej investičního zlata a stříbra společností Golden State CZ. Prodáno bylo 638 kg investičního zlata a 4 131 kg investičního stříbra. Zájem o nákup investičního zlata se zvyšuje i ve světě a roste i zájem o spoření do zlata.

Na částce 756 milionů korun se zastavil letošní pololetní prodej investičního zlata a stříbra v podání společnosti Golden Gate CZ. Oproti 529,1 milionu korun za stejné období loňského roku to znamená 43procentní nárůst. Ve fyzickém vyjádření to znamená, že společnost během prvního pololetí prodala 638 kg zlata (růst o 44 procent) a 4 131 kg stříbra (růst o 41,5 procenta).

„Od ledna 2017 vzrostla cena zlata zhruba o 60 dolarů za trojskou unci. V poslední době cenu nejvíce ovlivňoval kurz dolaru, stav po referendu o odchodu Britů z EU nebo volba amerického prezidenta. Zájem o zlato po britském referendu o odchodu z EU roste v celé Evropě,“ řekl k tomu předseda představenstva Golden Gate CZ Vladimír Brůna.

Výsledek obrázku pro zlatá unce, foto

Na podobný zlatý slitek si lze i našetřit pravidelným spořením do zlata

Dalším vlivem je i mírný pokles ceny zlata a stříbra v posledních týdnech vyjádřený v českých korunách. Je to dáno posilování české koruny vůči dolaru. Vliv má také uklidnění politické situace v Evropě po několika klíčových parlamentních či prezidentských volbách i u nás rostoucí příjmy českých obyvatel. Investoři proto nyní nakupují zlato a stříbro za příznivější ceny než dříve. Roste také zájem o pravidelné spoření do zlata. Vladimír Brůna k tomu říká: „Mnozí lidé do zlata či stříbra investovat chtějí, ale bojí se, že nakoupí v nevhodnou chvíli za příliš vysokou cenu. Naše zkušenosti i statistické výzkumy ukazují, že pokusy o podobné načasování vedou v průměru k horším výsledkům než strategie pravidelného spoření. Díky němu jde cena průměrovat a nakupovat velmi efektivně.“

Spořicí programy začínají už od částky 500 Kč za měsíc, loňský průměr přitom dosahoval 1500 až 2000 korun měsíčně. Nejprodávanějším produktem je stále zlatá unce (hmotnost 31,103 gramu) v hodnotě přes 30 tisíc korun.

Zlato kupuje i svět

Investice do zlata jsou stále oblíbenější i ve světě. Například lidé ve Velké Británii reagovali na výsledky britských parlamentních voleb podobně jako na výsledek brexitu a zvýšili své nákupy zlata. Poptávka po zlatě bezprostředně po parlamentních volbách narostla v Británii o 87 procent. Lidé se tak zlatem jistí pro případný pokles hodnoty měny či berou zlato jako prostředek pojištění majetku v období nestability.

Zlato však v poslední době nakupují i slavní američtí miliardáři. Chtějí se tak chránit před experimenty centrálních bank s nízkými úroky tištěním peněz. Příkladem může být slavná rodina Rotschildů. Její představitel lord Jacob Rotschild nedávno přehodnotil složení portfolia rodinné společnosti a navýšil podíl zlata na úkor akcií a národních měn. Ve zlatě tak vidí skvělou investiční příležitost do příštích let.

Zdroj: Golden Gate CZ

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře