Goldcorp prodává mexické doly

Goldcorp prodává mexické doly

Významný těžař zlata Goldcorp následuje další společnosti a prodává své méně výnosné aktivity. Tentokrát jsou na řadě mexické doly.

Po letech výrazných ztrát díky nízkým cenám drahých a průmyslových kovů, kdy i velcí těžaři utrpěli miliardové ztráty, přistupují nyní tito giganti k přeskupování svých majetkových portfolií, přičemž se snaží ponechat si ty nejefektivnější těžby. Zbytek musí pryč.

Stejnou cestou kráčí i třetí největší světový těžař zlata, společnost Goldcorp. Ten se v letošním roce zaměřuje na prodej svých středoamerických, zejména mexických aktivit.

Celý proces začal již počátkem letošního roku, kdy Goldcorp prodal společnosti Bluestone Resources svůj guatemalský zlato-stříbrného projektu Guatemalan Cerro Blanco. Jen o den později jej následoval zlatý a stříbrný důl Los Filos v Mexiku, jehož novým majitelem se pro změnu stala společnost Leagold Mining.

Výsledek obrázku pro san nicolás, zacatecas, foto

Teck koupil zbytek ještě neotevřeného dolu

Po čase následoval prodej dalšího mexického zlatého a stříbrného projektu Camino Rojo, tentokrát společnosti Orla Mining. V těchto dnech přišel na řadu již čtvrtý letošní velký prodej a opět v Mexiku. Tentokrát Goldcorp za padesát milionů dolarů prodává svůj jedenadvacetiprocentní podíl v připravovaném dole na měď a zinek San Nicolás u města Zacatecas. Kupcem je kanadská těžařská společnost Teck Resources, která se tak stává jediným majitelem toho dolu. Zatím se však ještě definitivně nerozhodla, zda dokončí přípravu těžby, která by měla začít za tři až čtyři roky.

Kanadská společnost Teck Resources je největším severoamerickým producentem ocelářského uhlí, výrazně se také zaměřuje na těžbu zisku a mědi.

zdroj: mining.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře