Fyzické investiční zlato nadále opouští Londýn

Fyzické zlato už nějakou dobu mizí z Londýna. Anglické investiční zlato je přetaveno v cihly o váze 1 kg a poté přepraveno do Asie. Reporty z ledna letošního roku potvrzují, že poptávka dálný východ nakupuje investiční zlato ať už je cena jakákoliv a nakupovat bude i v roce 2014. Poptávky na investiční zlato pokračují, Bez ohledu na cenu zlata Čína nakupuje…
Přestože čínská vláda zůstává v otázce zlatých rezerv nevyzpytatelná, pokračují v nabádání svých občanů k držení zlata. Rozvoj distribučních systémů zlata se v celé zemi hýbe stejně tak jako počet importérů s povolením přivézt kov. Licenci už dostaly dokonce i nebankovní dovozci, kteří jsou schopní dovézt alespoň 10 tun ročně.

Z povahy moci čínské vlády je jasné, že kdyby se stát rozhodl všechno zlato svým občanům vzít, bylo by mu vyhověno. Proto bude mít objem zlata vstupující do Číny svůj význam.

V lednu prodala Čína 3,5% z objemu amerického dluhu, který drží, v rámci programu diverzifikace do dalších měn a aktiv.
Čína se snaží zvýšit svou nezávislost na americkém dollaru jakožto světové měně, což může vést k turbulencím na devizovém trhu. Je nutné pamatovat, že k destabilizaci čínské Renminbi by dojít nemělo, neboť je to proti čínským zájmům a tak budou zdroje hledat jinde.

Charvát, 23.2.2014
Zdroj: Mineweb

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře