Futures na zlato ustoupily, ale jsou připravené na týdenní vzestup

V pátek se futures na zlato vzdaly části svých zisků. K tomu jim pomohl silnější dollar a pozitivní ekonomická data z USA, ale ceny stále balancovaly v týdenním zisku díky ostražitosti investorů vůči ztrátám na Wall Street.
„Dokud zůstáváme nad hranicí $1300 za unci, budou obchodníci bez strachu držet dlouhé pozice s cílem na $1400 v příštích měsících“, tvrdí Naeem Aslam, šéf tržní analýzy v Ava Trade.
„Support na $1280 je pro tuto chvíli pevný, ale chtěli bychom vidět průlom nad $1400, aby trend pokračoval. Jenže realita je taková, že se nyní pohybujeme pouze doprava.

Květnové stříbro zaznamenalo slabý týdenní propad o 0,2%.

Zlato v tomhle roce zažilo výrazné rozhoupání cen, od ledna do půlky března vyšplhalo o téměř $200, než polovinu nárůstu v posledních dvou týdnech vrátilo.
“ Z pohledu fundamentální analýzy zůstává výhled lehce negativní“, poznamenává Tobias Merath, analytik Credit Suisse.

Očekává se vyšší výnos z dluhopisů při silném dollaru a navíc nízká inflace a systematické riziko.
Přesto by se fundamentální slabiny „neměly táhnout příliš daleko, jak naznačuje náš oceňovací model. Vyplývá z něj, že je zlato velmi blízko úrovni podhodnocení“, argumentoval Merath.

Další technické indikátory jako momentum a trend jsou „bezprostředně positivní“ v kontrastu s negativními fundamentálními.

Kvůli rozbíhavým výsledkům zaujala Credit Suisse neutrální postoj ke zlatu.

Charvát, 12.4.2014
Zdroj: Market Watch

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře