Futures na zlato rostou, když euro vede nad dollarem

V úterý se zvýšili zisky na futures na zlato poté následkem částečného oživení eura. Dollar je tímto oslabený a dollarové komodity jsou tak atraktivnější pro účty v ostatních měnách.Zlato pro dubnovou dodávku posílilo o $5,80 (0,4%) na $1676,40 za unci v pondělí na Comexu, jak nastal povyk v Evropské politice a to i přesto, že euro vůči dollaru ztratilo. Úterní vývoj pohyb měn otočil a euro vůči dolaru posílilo o 0,46%.

Francouzský president Francios Hollande kritizuje silné euro. Nelíbí se mu, že neodráží stav ekonomiky, ale spíše náladu na finančních trzích a to neznamená pro Evropu nic dobrého.

„Zlato historicky pozitivně koreluje s eurem“, řekl stratég přes vzácné kovy z HSBC. „Trh s cihlami se bude soustředit na nadcházející meeting Evropské centrální banky a reakci měny na situaci.“ Euro si našlo podporu v širokém sentimentu evropských finančních trhů částečně s pomocí nákupního indexu manažerů (PMI), který skončil lépe než jeho předpovědi.

Nárůsty na euru dále pomohly stlačené úrovni dolaru k podpoře futures na zlato. Dollarový index ICE, který měří dollar proti košíku šesti jeho největších rivalů, klesl o 0,42%. Americké akcie otevřeli v gapu nad pondělní zavírací cenou.

Kromě zlata je růst vidět u celého komplexu drahých kovů, futeres na stříbro do března +1,56% (31 centů nahoru), měď získává necelé procento. Platina na duben +0,26% a březnové paladium +1,72% na unci.

Charvát 8.2.2013
Zdroj: Marketwatch.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře