FED hájí QE a obchodníci se vrací ke zlatu

Zlato se v úterý vrátilo nad $1 600. Byl to nejvyšší jednodenní vzestup za tři měsíce. Obchodníci reagují na obhajobu proinflační politiky předsedy americké centrální banky.

Jedna ze schopností Fedu je tvorba peněz z ničeho a tuto schopnost teď náramně využívá. Kritici argumentují, že program povede k další devalvaci dollaru a vytvoření inflace. Investoři se proti tomu zajišťují držením zlata.
Ve svém proslovu pro Bankovní komisi senátu v rámci pololetní zprávy o monetární politice centrální banky obhajoval Bernanke program levných peněz. Nedávné komentáře ostatních členů banky naznačovali, že tato politika možná brzy skončí. Bernankeho projev tyto spekulace smetl ze stolu.

„Dnes zdůraznil, že: „já jsem ten, koho máte poslouchat a ne nějaké řeči v pozadí těchto meetingů““, řekl Anthony Grishanti, zakladatel GRZ Energy.

Z haly Chicagské obchodní burzy (CME), profesionální obchodník Jim Iuorio souhlasí a dodává, že zůstává na straně býků, pokud jde o zlato. Plánuje nakoupit dubnové zlato za $1605 a mířit na cenu $1635.
Rich Ilczyszyn, zakladatel iiTraderu, také mluví o zlatě kladně. Doporučuje nakoupit opce na následujících 28 dnů.

Charvát 28.2.2013
Zdroj: CnBC.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře