Do evropského lithia vstupuje Savannah Resources

Do evropského lithia vstupuje Savannah Resources

Rostoucí zájem o těžbu lithia jako nezbytné součásti lithium-iontových akumulátorů se netýká pouze České republiky. Těžaři se snaží využít i další evropská naleziště.

V reakci na tlak evropských automobilů na lithium-iontové akumulátory oznámila společnost Savannah Resources své plány na zahájení těžby lithia v Mina do Barroso v severním Portugalsku do konce roku 2019.

V současné době probíhá vrtací program reverzního oběhu, který pomůže definovat odhady minerálních zdrojů jako základ pro studium rozsahu.

Mina do Barroso je pravděpodobně jedna z nejmodernějších koncesí na těžbu lithia v Evropě a podle firemních představitelů by to byl první významný výrobce kondenzátu spodumenu, tvrdé formy lithia.

V lokalitě Mina do Barroso by měla koncem příštího roku začít těžba lithia.

Velké cíle společnosti

„Jsme v jedinečné pozici v Evropě. Máme přední lithiový projekt. Začátek těžby koncem roku 2019 je pro Savannah agresivní cíl, ale společnost se domnívá, že je dosažitelná,“ řekl její generální ředitel David Archer.

V současné době se Evropa spoléhá na dovozy lithia z „lithiového trojúhelníku“ v Latinské Americe, stejně jako z Austrálie a Číny.

Pokud jde o výrobu baterií, Asie je místo, kam jít, přestože jihokorejská LG Chemie plánuje v roce 2018 otevřít v Polsku obří lithium-iontovou bateriovou továrnu.

Podle Archera Savannah dosud nemá dohody o odběru, ale snaží se vyjednávat se společnostmi, které převádějí spodumenový koncentrát do bateriových chemikálií, stejně jako s automobilkami.

Průzkumné práce provádí Savannah i v Mozambiku.

Savannah Resources

Společnost Savannah Resources sídlí ve Velké Británii a její akcie se prodávají na londýnské burze. V portfoliu jejích činností je příprava těžby lithia v Portugalsku a ve Finsku. Na druhou polovinu roku 2018 firma připravuje zahájení těžby mědi ve dvou lokalitách v Ománu. S předním světovým těžařem Rio Tinto také spolupracuje na projektu Janmago/Mutamba v Mozambiku. Ten vedle průzkumy výskytu nerostných surovin zahrnuje také řadu komunitních programů.

Zdroj: mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře