ETF si libují ve stříbře

SLV, SIVR, SIL, SILJ, SGBLY
Fondy obchodované na burze (ETF) v prvních dvou měsících roku prodávali zlato. U stříbrných ETF se děje přesný opak.

Celkové zásoby stříbra se nyní blíží rekordu s 20 253,6 tunami kovu. Ke konci prvního březnového týdne přidaly ETF do svých aktiv 67,8 tun stříbra k 17,9 tunám z týdne předtím. iShares Silver Trust (NYSEArca: SLV) a ETFS Physical Silver Shares (NYSEArca: SIVR) se obchodují o 6% níž od začátku roku, ale futures na stříbro si vedou ještě hůř.

Podle zprávy Standard Bank se dlouhodobější spekulace propadly o 800 tun, když trh zasáhl prodej dlouhých pozic v objemu 237,6 tun. Krátké spekulativní pozice vzrostly o 571,6 tun.
Prodeje Stříbrných orlů, mincí americké mincovny, trhají rekordy. Objem prodejů je zhruba 50 uncí stříbra na 1 unci zlata, což odpovídá méně než $1500 za stříbro oproti $1575 až $1600 za zlato.

Poptávka po fyzickém stříbře ETF se nafukuje podíly fondů a může věštit dobré časy pro stříbrné doly a ceny stříbra.
The Global X Silver Miners ETF (NYSEArca: SIL),ETF s podíly v společnostech těžících stříbro, je dole zatím o 23% od začátku roku, zatímco  PureFunds ISE Junior Silver Miners/Explorers ETF (NYSEArca: SILJ), zaměřený na menší společnosti, jen o 17%. Těžařům stříbra se daří lépe, než jejich kolegům se zlatem, ti bojují s vyššími náklady a méně kvalitní rudou.

Výprodej zlatých ETF se může blížit ke konci a to by mohlo nasměřovat investiční prostředky ke stříbrným fondům, ale dokud se dá za $1500 koupit více stříbra, než zlata, investoři pravděpodobně budou lovit bílý kov.

Charvát 11.3.2013
Zdroj: livetradingnews.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře