ETF s paladiem vykazují nákupy, i když zlaté ETF vyprodávají

Majetek fondů zaměřených na paladium se otřel o 17 měsíční maximum. Do stříbra také proudí kapitál. Investoři se začínají vidět v průmyslových kovech místo ve zlatě.Burzovní produkty postavené na paladiu zaznamenaly zatím největší měsíční příliv peněz, který minulý měsíc zajistil nákupy 127 855 uncí kovu. Data od Reuters ukazují, že jsou daleko nad měsíčním průměrem od první části roku 2010, který činí 41 693 uncí. Téměř 90% nových peněz směřoval do Evropského fondu na paladium společnosti ETF Securities a druhé větve operující v New Yorku.

„Domnívám se, že dochází k široké rotaci investorů k více cyklickým aktivům, která začala zvýšením důvěry v lepší globální makro faktory“, řekl Nicolas Brooks, vedoucí výzkumu v ETF Securities v pátek. „Zároveň s odlivem peněz ze zlatých fondů jsme pozorovali silný příliv na komoditních ETF s mědí, platinou, paladiem a u širokých komoditních indexů.

Paladium vede mezi vzácnými kovy od začátku roku. Zhodnotilo už 8% oproti platině, která má jen 3,9% a o zlatu ani nemluvě.

Analytici varují před poklesem dodávky z Ruska a JAR v kombinaci s decentním růstem poptávky u výrobců automobilů pro optimisticky vyhlížející cyklické trhy v Číně a USA.

Charvát 20.3.2013
Zdroj: reuters.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře