ECB a Euro – Jaký bude vývoj Eura? – Bude Evropská centrální banka nakupovat dluhopisy?

Evropská centrální banka by mohla začít nakupovat dluhopisy a další aktiva od bank, aby pozvedla ekonomiku Eurozóny. Slova prezidenta Bundesbank mají v debatě o tom, co by měla ECB dělat, svou váhu.
Jens Weidmann, který je členem Rady guvernérů Evropské centrální banky, volá po debatě o efektivnosti nástrojů měnové politiky, protože další snížení úrokových měr je značně limitováno.
„Zvažované nekonvenční přístupy jsou pro nás dost neznámým teritoriem. To znamená, že potřebujeme prodiskutovat jejich efektivitu a také jejich náklady a vedlejší dopady“, řekl Weidmann v pátečním rozhovoru. „To neznamená, že program kvantitativního uvolňování je automaticky ze hry“, dodává Weidmann, „ale musíme zajistit, aby nedošlo k monetárnímu financování.

Německo i Weidmann sám byli v minulosti striktně proti takovémuto kroku. Proto může být změna v jím vysílaných signálech indikátorem budoucí změny postoje ECB.
„Pokud bychom se snažili předejít následkům silné apreciace eura v jeho inflačním výhledu, negativní  úrokové míry by však představovaly vhodnější cestu, než ostatní možnosti.

Mluvíme zde ale o hypotetických scénářích, nikoliv o blížících se rozhodnutích“, okomentoval Weidmann možnost zavedení záporné depositní úrokové míry u ECB.
Mnoho scénářů které neukazují jasný vývoj ceny EURa

Charvát, 2.4.2014
Zdroj: Kitco News

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře