Díky silnějšímu dolaru drahé kovy stagnovaly, Bitcoin zažíval volný pád

Díky silnějšímu dolaru drahé kovy stagnovaly, Bitcoin zažíval volný pád

⚡ Zahraniční média ⚡

Přehled zpráv 26.01. – 02.02. 2018

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny

Díky silnějšímu dolaru drahé kovy spíše stagnovaly, s tím, že stříbro je stále velmi podhodnoceno. Bitcoin zažíval vlnu negativních zpráv a volný pád směrem k 8,000 USD hranici.

 

Zlato, stříbro, platina

Ceny zlata rostly v Asii, poté, co investoři analyzovali zprávy z FEDu jako náznak pro zvýšení sazeb v roce 2018. Zlato je citlivé na rostoucí americké sazby, které zvedají příležitostné náklady na držení nevýnosných aktiv, jako jsou drahokamy. Někteří účastníci trhu však varovali, že žlutý kov může čelit období slabosti, neboť poptávka po fyzickém zlatě by se měla snížit, protože začíná mizet sezónní poptávka ve spojitosti s čínským novým rokem.
Celý článek: Investing.com

Lepší než očekávané údaje o pracovních místech, nižší nezaměstnanost a vyšší plat by znamenaly růstové signály v ekonomice a mohly by dále posílit dolar a tím tlačit na zlato. Spotové zlato vzrostlo o 0,39 procenta na 1350,01 USD. U ostatních vzácných kovů stříbro kleslo o 0,35 procenta na 17,249 dolarů za unci a platina vzrostla o 0,6 procenta na 1 006 dolarů.
Celý článek: CNBC.com

Předpokládá se, že do konce roku zlato dosáhne 1460 dolarů, případně více, stříbro zhruba 20 dolarů a platina zhruba 1,150 dolarů, podle neformálního průzkumu provedeného v období od 16. do 24. ledna 2018 mezi vybranými prodejci drahých kovů, provedeného neziskovým profesionálním cechem numismatiků.
Celý článek: Coinworld.com

Ačkoli nedošlo k závěrečnému rozhodnutí o výrobě, kanadská společnost Alexco Resource Corp. se chystá obnovit těžbu stříbra a příbuzných nerostů koncem tohoto roku v Yukonu, v Keno Hill Silver District.
Celý článek: Platts.com

Nenechte se překvapit, pokud ceny stříbra budou v roce 2018 solidně růst a budou pokračovat v růstu i v dalším časovém horizontu. Jedním z největších důvodů, proč se ceny stříbra udržují na vzestupu, je Indie. V prosinci roku 2017 bylo do země dovezeno stříbro ve výši 197,26 milionů dolarů. V prosinci roku 2016 to bylo jen 95,85 milionu dolarů.
Celý článek: Lombardiletter.com

Bitcoiny

Špatný den pro Bitcoiny je ještě horší. Tržní kapitalizace této digitální měny měna klesla v pátek pod půl milionu dolarů, poprvé od listopadu roku 2017. Digitální měna se v letošním roce dostala pod silný tlak a zhroutila se o 60 procent z výšky, které dosáhla v polovině prosince. Vyhlídka na zvýšené regulace, 500 milionů dolarů ukradených z japonské burzy a přistoupení Facebooku k zákazu reklam na kryptoměny vedly ke zvýšení negativního sentimentu.
Celý článek: FT.com

Propad o více než 25 procent za týden by mohl dostat Bitcoin do jeho nejhorší týdenní ztráty od dubna 2013. Odprodeje se dnes zrychlily spolu s pádem cen, které dosáhly 10-ti týdenní minimum pod úrovní 8 100 dolarů.
Celý článek: Coindesk.com

V loňském roce vzrostla cena Bitcoinu o více než 1 000%, další kryptoměny ještě více. Tento rok začíná úplně jinak. Ztráta v ceně bitcoinu smazala téměř 50 miliard dolarů z kryptoměnového trhu jen za leden.
Celý článek: QZ.com

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (1 hlasů, průměr: 10,00 out of 10)
Loading...

Komentáře