Drahé kovy rostly v roce 2007 minimálně, bitcoin se také propadl

Drahé kovy rostly v roce 2007 minimálně, bitcoin se také propadl

⚡ Česká média ⚡

Přehled zpráv 01.01. – 10.01. 2018

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny.
Drahé kovy rostly v roce 2017 minimálně, bitcoin se také propadl

 

Zlato, stříbro, platina

Pokud si myslíte, že největší zhodnocení najdete u tradičních drahých a vzácných kovů – jako jsou zlato, stříbro či platina – momentálně se mýlíte. Největšími favority v růstu cen jsou kobalt, palladium a lithium. I když jeden z těchto kovů se používá i při výrobě šperků, hlavním důvodem jejich zdražování je poptávka v průmyslu, zejména v tom zaměřeném na moderní technologie.
Celý článek: irozhlas.cz

Komoditou roku je v tomto ohledu kobalt. Růstu cen zlata o asi 10 % pomohl především slabší dolar, což byl vítaný stimul i pro další komodity.
Celý článek: Kurzy.cz

Cenový propad mezi lety 2011 až 2015 způsobil, že zlato a vzácné kovy klesly v žebříčku obliby až téměř na pomyslné dno. Avšak v roce 2018 zlato oproti cenovému minimu z prosince 2015 (1047 USD/unci) vystoupalo na současných 1315 USD (stav 8. 1.2018), tedy o více než 25% za dva roky.
Celý článek: Kurzy.cz

Vaše léky i své dluhy splatíme diamanty, zlatem a vzácným kovem koltanem: taková nabídka podle Wall Street Journal (WSJ) zazněla z úst venezuelského ministra zdravotnictví Luise Lópeze na prosincovém jednání se zástupci farmaceutických společností.
Celý článek: irozhlas.cz

Nahradit spalovací motory se totiž nesnaží jen v automobilovém průmyslu. Například naftové záložní generátory by už brzo mohly nahradit vodíkové články. Zatím jsou ale velmi drahé, jejich cenu totiž zvyšuje platina. Ta se používá jako katalyzátor.
Celý článek: irozhlas.cz

 

Bitcoiny

Velkým projektem, který již na vlnu podpory kryptoměn naskočil, je z poslední doby například inzertní portál Craigslist, s podporou kryptoměn počítá také platební karta Revolut a bitcoinem si lze nově kupovat i zlato od jednoho z největších on-line dealerů APMEX.
Celý článek: E15.cz

Ve víru událostí posledních týdnů se stále častěji ozývá – každý člověk by měl mít v Bitcoinu uloženou alespoň část svých úspor. To zní jako mnohokrát vyřčená mantra pro zlato: „Hodnota zlata neklesá, zlato tu bude věčně, zatímco vlády budou tisknout peníze jak o život… investujte do zlata, protože jinak vaše úspory požere inflace.“ Je Bitcoin zlatem budoucnosti? Nebo je to všechno trochu jinak?
Celý článek: Czechwealth.cz

Tak slabé slovo bitcoin na globálním trhu ještě neměl. Dominance bitcoinu na trhu kryptoměn v prvních dnech letošního roku propadla na historické dno. Nejpopulárnější virtuální měna současnosti se koncem minulého týdne podílela na celkové hodnotě všech virtuálních měn pouhými 35 procenty, ještě před rokem byla nadvláda bitcoinu ve světě virtuálních plateb téměř absolutní.
Celý článek: E15.cz

Bitcoinovému šílenství nepropadli jen nadšenci a odborníci, ale i laická veřejnost včetně mnohých celebrit. Dědička hotelového impéria Paris Hilton, boxerská legenda Mike Tyson, nebo herec Ashton Kutcher si zamilovali svět kryptoměn – byť každý z nich jiným způsobem.
Celý článek: Info.cz

Bublina praskla. Konec bitcoinu. Vystřízlivění. Těmito titulky plnila média jejich předvánoční sloupky, a komentovala tak probíhající bitcoinovou korekci. Pojďme se v tomto článku ve zkratce podívat, co vánoční kryptoměnový pád zapříčinilo a jak se celý trh k téměř 30% poklesu postavil.
Celý článek: Finance.cz

Minulý rok byl přelomovým v obchodě s digitálními aktivy. Jednoznačným vítězem je virtuální měna Ripple, jejíž hodnota vzrostla v roce 2017 o 36 tisíc procent. Značného zhodnocení dosáhly i méně známé kryptoměny jako Ethereum nebo Litecoin. Bitcoin se ve srovnání těch absolutně nejvýkonnějších umístil až na čtrnácté pozici.
Celý článek: Idnes.cz 

 

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře