Drahé kovy rostly díky slabému USD, Bitcoiny se stále nezotavily 

Drahé kovy rostly díky slabému USD, Bitcoiny se stále nezotavily 

⚡ KITCO.com ⚡

Přehled zpráv 22.01. – 29.01. 2018

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny.
Zatímco drahé kovy rostly díky slabému dolaru a zprávám z USA, Bitcoiny a další kryptoměny se stále nezotavily z prosincové korekce, zejména kvůli plánovaným regulacím a největšímu hacku kryptoměny NEM za více než 500 mil. USD.

 

 Zlato, stříbro, platina

Zatímco ceny zlata jsou mimo střednědobý 1,5letý stav, trh stále drží silné zisky a mnozí analytici říkají, že stále vidí potenciál vyšších cen, a to i v případě, kdy by došlo ke konsolidačnímu období. Po několika týdnech nevýrazného výkonu ve srovnání se zlatem je stříbro zpátky ve vedení, čímž překonává žlutý kov, protože dokáže držet klíčovou oporu. Stříbro zaznamenalo pět týdnů pozitivních zisků v řadě, kdy ceny vzrostly téměř o 13% od nejnižších hodnot v polovině prosince.
Celý článek: Kitco.com

Zlaté a stříbrné trhy zaznamenaly určitý ziskový tlak od krátkodobějších obchodníků s futures po tom, co solidní zisky zaznamenaly tento týden. Kovy neprojevily velkou reakci na právě zveřejněnou zprávu o HDP ve Spojených státech.
Celý článek: Kitco.com

Hrozba „měnové války“ může poskytnout pohon pro zlato, aby pokračovalo v rally, uvedli ve čtvrtek analytici Commerzbank. Slabší dolar podporuje zlato, protože žlutý kov má tendenci se inverzně pohybovat do americké měny. Spotové zlato ve čtvrtek se obchodovalo až na úrovni 1 366,05 USD, což je nejsilnější úroveň od srpna roku 2016.
Celý článek: Kitco.com

Analytici předpovídají, že platina převýší v roce 2018 palladium a nakonec získá zpět cenovou přirážku nebo alespoň uzavře cenovou propast mezi svým sesterským kovem.
Celý článek: Kitco.com

Banka HSBC očekává, že platina by v roce 2018 nakonec mohla získat zpátky nadřazenou pozici nad palladiem. Banka očkává platinu na průměru 1 055 USD za unci v roce 2018 a palladium na průměrných 975 USD. HSBC uvedla, že palladium může v nejbližší době udržet svůj náskok předtím, než platina znovu získá navrch později v roce.
Celý článek: Kitco.com

S uvedením elektrického kamionu od společnosti Tesla dojde do roku 2040 k masivnímu poklesu poptávky po platině a palladiu, podle předpovědi analytiků.
Celý článek: Kitco.com

 

Bitcoiny

Bitcoin a kryptoměny by neměly být považovány za náhradu za zlato, podle Světové rady pro zlato (WGC). Ve zprávě zveřejněné ve čtvrtek WGC uvedla, že zlato má několik vlastností, které ho odlišují od digitálních měn. Nejpozoruhodnějším faktorem je to, že kryptoměny musí zatím ještě prokázat svou hodnotu jakožto strategická součást portfolia, na rozdíl od zlata.
Celý článek: Kitco.com

Více lidí vlastnících Bitcoiny, je nyní ve ztrátě spíše než v zisku, podle Petera Schiffa, generálního ředitele Euro Pacific Capital. Během Vancouver Resource Investment Conference řekl, že: „počet lidí, kteří koupili na trhu za 12,000, 13 000, 14 000 dolarů, je obrovský … lidé neměli tušení, co dělají.“ Schiff dodal, že pokud se Bitcoin neodrazí od současných úrovní, pak „je značka poškozená“ a příběhy úspěchu a zbohatnutí na Bitocinech se změní na příběhy lidí, kteří přišli o veškeré své investice.
Celý článek: Kitco.com

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře