Drahé kovy klesaly, trhy čekaly na konec čínského nového roku. Bitcoin pod 10 000 USD

Drahé kovy klesaly, trhy čekaly na konec čínského nového roku. Bitcoin pod 10 000 USD

⚡ Zahraniční média ⚡

Přehled zpráv 16.02. – 23.02. 2018

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny

Trhy s drahými kovy a zlatem obzvlášť klesaly v minulém týdnu zejména v souvislosti s vývojem amerického dolaru a s oslavami čínského Nového roku. Trhy čekaly na konec oslav v Asii. Bitcoin opět spadl pod 10 000 USD, nejspíš šlo o korekci minulého růstu a trh zůstává zatím optimistický.

Zlato, stříbro, platina

Zlato ve středu mírně rostlo, jen jeden den po největším denním skluzu za posledních 10 týdnů, ale krátce nato opět spadlo, v reakci na pád amerického dolaru po oznámení výsledků jednání o monetární politice ze strany FEDu.
Celý článek: Businesstimes.com

Snížení poptávky od místních klenotníků a maloobchodníků na domácím spotovém trhu vyvážilo ceny zlata. Celosvětově cena zlata klesla o 0,21% na 1 325,90 USD za unci a stříbro o 0,18% na 16,39 USD za unci.
Celý článek: Livemint.com

Před dvěma týdny byly ceny kovů nízko, minulý týden se odrazily a tento týden se opět konsolidují. Ale to není žádné překvapení, protože celá Čína je na dovolené kvůli čínskému Novému roku.
Celý článek: Fastmarkets.com

Jednání Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC), naznačují, že brzy nastoupí zvýšení sazeb. Trhy reagovaly na zprávu volatilitou. Ceny zlata a stříbra nejprve vzrostly, ale poté prudce klesly. Žlutý kov klesl o 0,25 procenta z předchozího dne, aby se usadil na 1 325,47 USD za unci. Stejně tak stříbro se dostalo na cenu 16,50 dolarů za unci, a to z výšky 16,70 dolarů dříve ten den.
Celý článek: Investingnews.com

Stříbro má aktuálně nulovou přitažlivost pro investory, ale technický analytik Clive Maund se domnívá, že se to brzy změní. Stříbro je pro většinu investorů naprosto „mimo radar“, což je přesně tak, jak se nám to líbí, když nakupujeme, nicméně,  existují dobré důvody domnívat se, že tomu tak již brzy nebude.
Celý článek: Commoditytrademantra.com

 

Bitcoiny

Před dvěma dny dosáhly trhy BTC / USD na celosvětových burzách výše 11 780 USD, ale zdá se, že býci ztrácejí sílu. V současné době se býci snaží dostat cenu zpátky nad oblast 10 000 dolarů poté, co se 22. února ceny potopily značně pod tuto hranici. Objem obchodů je dnes trochu slabší, protože za posledních 24 hodin bylo obchodováno o 8,5 miliardy dolarů méně.
Celý článek: Bitcoin.com

Analytik Hosp vysvětlil, proč by mohla v roce 2018 prasknout bublina kryptoměn, nicméně existuje několik faktorů, které ho vedou k tomu, že i tak vidí potenciál pro růst. Pokud jde o Bitcoin, nejdůležitější kryptoměnu podle jeho odhadu, odhaduje potenicální růst pro rok 2018 na dalších 150 procent.
Celý článek: CNBC.com

Z 26 dolarů na 3 dolary. Průměrné náklady na zaslání transakce s Bitcoinem jsou levnější než před rokem a půl, což ukazuje, že cena Bitcoinu není v těchto dnech jedinou nepředvídatelnou hodnotou kryptoměny.
Celý článek: Coindesk.com

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře