Dalšímu těžaři zlata klesá zisk

Dalšímu těžaři zlata klesá zisk

Z loňských 62 na necelých 49 milionů dolarů klesl ve třetím čtvrtletí zisk těžaři zlata, společnosti Rangold Resources.

Důvod poklesu zisku je stejný jako u ostatních těžařů – cena zlata. Ta klesá, zatímco těžební náklady zůstávají stejné, nebo se je daří snižovat pouze pozvolna. Přitom Rangold za uvedené období těžbu zlata zvýšil. Z loňských 299 na letošních 305 tisíc trojských uncí. Zásluhu na tom mají zejména firemní doly Kibala a Morila.

Generální ředitel společnosti Mark Bristow k tomu pro Bloomberg Television uvedl, že ani společnost Rangold není imunní vůči tlakům, které se v současné době v těžbě zlata vyskytují. Uvedl, také, že lze očekávat další fúze těžařů, protože odvětví těžby zlata není v současné struktuře schopné přežít. Zdůraznil ale, že na rozdíl od řady jiných podobně velkých firem se Rangold s problémy vyrovnává lépe.

Společnost, jejíž těžební aktivity se odehrávají zejména v afrických státech (Kongo, Mali, Pobřeží slonoviny, Senegal), sází zejména na svoji vlajkovou loď, důl Kibali v Demokratické republice Kongo(na snímku). Ten by měl zajistit polovinu produkce z potvrzeného letošního cíle vytěžit celkem kolem 1,2 milionu trojských uncí zlata.

Randgold profit tumbles despite record gold production

Zdroj: Mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře