Co znamená cena 1100 dolarů pro těžařský průmysl

Není to tak dávno, co analytici počítali scénáře pro těžební společnosti, pokud by cena zlata spadla k 1200 dolarům za unci. Teď zkoumají hranici 1100 dolarů.
Strmý pokles ceny zlata v posledních týdnech přibližuje možnost další vlny snižování dividend, pokud ceny zůstanou kolem úrovně 1100 dolarů.
Greg Barnes z TD Securities věří, že rozvahy většiny těžařů dokáží vydržet takhle nízké ceny. K tomu však dodává, že někteří další – jmenovitě Detour Gold Corp., Barrick Gold Corp., Newmont Mining Corp., a Yamana Gold Inc. – možná budou nuceni dividendy snížit, prodat aktiva nebo vydat dodatečné akcie.
„Vzhledem k tomu, že několik producentů provádělo zátěžové testy na cenách 1300 dolarů za unci nebo vyšších, asi uvidíme zhoršení v aktivech, nebo snižování rezerv, pokud se ceny nepohnou do konce roku“, řekl Barnes klientům.
Analytik mimo to zmínil, že v nejlepší pozici jsou v prostředí nízkých cen společnosti vlastnící doly s kvalitní rudou. Není proto divu, že společnosti jako Osisko Gold Royalties Ltd. a Franco-Nevada Corp. výkonem předběhly sektor ve stínu posledních událostí.
Mezi těžaři doporučuje pan Barnes solventní společnosti s vysokou marží a nízkým politickým rizikem. Mezi nejlepšími tipy zmínil Eldorado Gold Corp., Agnico, Goldcorp, B2Gold Corp. a Lake Shore Gold Corp.

Charvát, 5.11.2014
Zdroj: Financial Post

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře