Co nás čeká: Italské volby, Bernanke, … Půjde zlato dolu, nebo nahoru?

Pokles ceny zlata na sebe minulý týden strhl pozornost. Investoři se ptají, co bude dál. Podíváme se, jaké události by mohly zamíchat kartami v blízké budoucnosti.
Ovlivní politická situace cenu zlata a stříbra? Půjde zlato nahoru nebo ne, co se zlatem a stříbrem může udělat politická sitiuace?
„Tento víkend se konají italské volby, které by mohly ovlivnit měnový trh a tím pádem zprostředkovaně také drahé kovy,“ řekl Afshin Nabavi, vedoucí obchodování v MKS ve Švýcarsku.
Konkrétně bude trh sledovat výsledek, aby zjistil, zda bude vláda i nadále dodržovat úsporná opatření nutná pro vykupování bank. Zlato například se pohybuje spíše v souladu s eurem, než s dollarem.

Pak se oči a uši upnou na předsedu amerického Fedu Bernankeho, který v úterý bude podávat zprávu o ekonomice Kongresu. Obchodníky bude asi nejvíce zajímat, co řekne předseda na pokles ceny zlata a jeho souvislost s nastartováním trhu majetkových cenných papírů.

Zdá se, že obchodníci dostanou slušnou porci amerických ekonomických dat jako měřítko pro odhad dalších kroků centrální banky. Aby toho nebylo málo, prvního března vyprší splatnost kontraktům na Comexu a také je to datum uzávěrky zablokovaného Kongresu, který musí přijít s rozhodnutím o státních výdajích, aby se vyhnul automatickým škrtům v rozpočtu.

Charvát 26.2.2013
Zdroj: kitco.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře