Češi nakupují více zlata

Rostoucí životní úroveň obyvatel naší republiky je jedním z důvodů, že Češi se více obracejí ke zlatu jako k možné investici.

Důvodů tohoto stavu je samozřejmě více. Cena zlata v posledních letech výrazně klesla, pohyby na akciových trzích jsou často neočekávaně výrazné oběma směry. Zlato se tak pro mnoho našich obyvatel stává dostupnějším a současně představuje určitou alternativu, kam vložit část svých investic.

Radost z toho mají samozřejmě prodejci zlata. Ti největší výrazně zvyšují své prodeje. Největší český prodejce, společnost Golden Gate CZ, zvýšila za období od ledna do září prodej investičního zlata a stříbra trojnásobně ze 440 milionů na 1,079 miliardy korun. Konkrétně to představuje prodej 1,036 tuny zlata a 3,4 tuny stříbra.

Další velký prodejce, společnost Safina, prodal ve stejném období 650 kg investičního zlata. Prodal také několik desítek kilogramů investiční platiny, kterou řada investorů začíná objevovat jako významný nástroj pro diverzifikaci svého investičního portfolia. Z dalších prodejců například společnost Zlato, která zahájila činnost teprve na začátku letošního října, již stihla prodat 20 kg zlata.

Nejde však jenom o prodej zlatých investičních cihliček. Velkému zájmu ze strany kupujících čelí také české mincovny, jejichž zlaté mince či medailony jsou často velmi rychle vyprodány. Stejně tak výrazně roste zájem Čechů o tzv. papírové zlato, tedy burzovní certifikáty a deriváty.

I při investování do zlata je však na místě zachovávat opatrnost. Jarní případ s podvodnými prodeji zlata v Německu je toho názorným příkladem a dostatečným varováním.

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře