Češi milují drahé kovy, prodeje rostou

Češi milují drahé kovy, prodeje rostou

Jedním ze znaků rostoucího zájmu o zlato a další drahé kovy, samozřejmě ne jediným, je rostoucí životní úroveň. Z tohoto pohledu se nám asi daří dobře, neboť zlato a další drahé kovy se u nás prodávají stále více.

Potvrzují to i prodejní výsledky největšího tuzemského obchodníka se zlatem a stříbrem společností Golden Gate. Ta v prvním letošním čtvrtletí zaznamenala meziročně dvanáctiprocentní nárůst tržeb, konkrétně 317,1 milionu Kč oproti loňským 282,9 milionu korunám. Prodej investičního zlata přitom vzrostl o sedm procent na 267 kg, prodej stříbra dokonce o 42 procent na 1 817 kg. Nejoblíbenějším jednorázovým investičním produktem je stále zlatá unce (31,103 g) s hodnotou přes 30 tisíc Kč.

Výsledek obrázku pro zlato, stříbro, mince, foto

Roste také zájem o zlaté a stříbrné mince

 

Roste obliba zlata i stříbra

Zlato zažilo nejlepší čtvrtletí za poslední rok. Od poloviny března, kdy americký Fed zvedl úrokové sazby, vzrostla jeho cena v dolarech o čtyři procenta. Od počátku roku si pak v dolarech přidalo již 9 procent, v korunách osm. Ještě lépe si vede stříbro, které od počátku roku zvýšilo hodnotu v dolarech o 15 procent, v korunách o 13,5 procenta. Jelikož geopolitická situace není rozhodně ideální, očekávají analytici a obchodníci další růst ceny obou drahých kovů. Pro investora to tedy znamená výbornou příležitost pro vložení jejich vilných finančních prostředků.

Zájem o zlato či stříbro by u nás mohl růst i nadále. V současné době vlastní zlaté či stříbrné cihličky kolem pěti procent populace. Podle nedávného průzkumu agentury NMS by o podobnou investici mělo zájem až 29 procent Čechů. Jsme spořiví a také konzervativní, takže nám dost vyhovuje vlastní příslušný drahý kov fyzicky, ať již ve formě investičních slitků, či v jiných podobách, například mincí či šperků.

Zdroj: kurzy.cz

 

 

 

 

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře