Cena zlata padá Zlato vedou medvědi po zprávách z Fedu

Medvědí trend zlata. Obchodníci se zlatem jsou nejpesimističtější za tři a půl roku. Mohou za to komentáře předsedy Amerického rezervního systému Bernankeho, které připouští, že by se centrální banka odklonila od stimulace ekonomiky.

Patnáct analytiků dotázaných Bloombergem očekává další pokles cen v příštím týdnu. Šest z nich věří v býčí trh a pět je neutrálních. Od ledna 2010 je to největší poměr ve prospěch medvěda. Zlato už propadlo pod $1300 za unci, investoři prodali 525,9 tun v hodnotě asi $21,9 miliard od začátku roku.

„Komentáře Fedu jsou opravdu poslední signál i pro opatrné investory, že býčí trh zlata končí“, řekl Frederique Dubrion, president a vedoucí investičního oddělení Blue Star Advisors v Ženevě. „Hlavní z přístupů ke zlatu, obzvlášť od roku 2008, byl postaven na kvantitativním uvolňování. Zpomalení nákupů není pro zlato dobrá zpráva.“

Investoři také opouští zlato, protože tištění peněz centrálními bankami po celém světě vyzvedlo americké akcie v květnu k rekordu, ale nepodařilo se rozjet inflaci. Očekávání nárůstu spotřebitelských cen se měří poptávkou po 10-letých pokladničních intrumentech chráněných před inflací a ty od začátku roku klesly o 21%.

Rozběhnutí poptávky po mincích a špercích, které jsme viděli v dubnu, když ceny nastoupily na dráhu medvědího trhu, se možná nebude opakovat do stejné míry, řekl Walter de Wet, analytik ze Standart Bank Plc. v Johannesburgu.

Charvát, 27.6.2013
Zdroj: Bloomberg

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře