Cena zlata oslabila, při nákupu pozor na padělky. Bitcoin lehce nad 10 000 USD.
⚡ Česká média ⚡
Přehled zpráv 21.02. – 28.02. 2018
Cena zlata oslabila na nejnižší úroveň od roku 2016, je dobrý čas na nákup, jen pozor na padělky investičního zlata. Stát chce do budoucna regulovat těžbu nerostného bohatství. Cena Bitcoinů kolísala kolem 10 000 USD, poslední dny vyskočila i nad 11 000. Soud aktuálně řeší spor s údajným tvůrcem Bitcoinu o několik miliard dolarů.
Zlato, stříbro, platina
Cena zlata 20.2 oslabila o 1,9 % na 1 331 USD za trojskou unci, což představuje nejhlubší jednodenní propad od prosince 2016. Důvodem oslabování zlata je apreciace amerického dolaru, který se zotavuje ze svých více jak tříletých maxim. Dynamiku obchodování s fyzickým zlatem navíc oslabuje skutečnost, že tradičně silná poptávka v Asii je aktuálně slabší kvůli oslavám lunárního nového roku. Analytici předpokládají, že cena zlata v tomto týdnu posílí poté, co vláda USA emituje státní dluhopisy v celkové výši 258 miliard USD. Pokud se zájem investorů o tento objem dluhu ukáže jako slabší, mohlo by to vést k oslabení dolaru a podpořit zlato.
Celý článek: W4T.cz
Obliba drahých kovů ve formě spoření nebo investic roste v poslední době rychlým tempem. Například v Česku se za poslední rok zdvojnásobila. Nyní by spoření do zlata nebo stříbra volilo 29 % lidí, kteří jsou nespokojeni se svým nynějším spořením. Loni ve stejném období to bylo 15 % lidí. Spolu s nárůstem poptávky po zlatě, ale zároveň přibývají i případy oklamaných kupujících, kteří si místo drahého kovu koupili bezcennou napodobeninu.
Celý článek: Echo24.cz
Ministerstvo průmyslu přichází s návrhem, jak posílit roli státních podniků při průzkumu a těžbě nerostného bohatství. Dříve schválené projekty však rušit nebude. Návrh má posílit pozici Diama či České geologické služby. Koksovatelné uhlí, kobalt, platina, prvky vzácných zemin, uran, wolfram, zlato a v neposlední řadě také lithium. To jsou podle návrhu ministerstva průmyslu a obchodu strategické suroviny, jejichž ložiska by do budoucna měly vyhledávat a těžit už jen státem kontrolované podniky. Materiál s názvem Doplnění Surovinové politiky České republiky má v nejbližších týdnech projednat vláda.
Celý článek: Euro.cz
Ačkoliv je každý desátý Čech podle statistiků v příjmové chudobě, poptávka po luxusních věcech u nás výrazně roste. Byty od 200 tisíc za metr čtvereční na nejlukrativnějších adresách, luxusní auta, diamanty, platina, zlato, šperky, umění, to vše jde pohádkově na odbyt.
Celý článek: Novinky.cz
Bitcoiny
Steve Wozniak přiznal, že nevlastní žádné bitcoiny, protože o ty, které měl, přišel bez náhrady. „Bylo mi odcizeno sedm bitcoinů,“ vysvětloval. „Někdo si je ode mě koupil a zaplatil kreditní kartou, přičemž tu platbu kartou pak zrušil. Tak jednoduché to bylo! A udělal to s ukradeným číslem kreditní karty, takže nebylo možné je (peníze) získat zpět.“ Jinak řečeno podvodník koupil od Wozniaka bitcoiny, přičemž zaplatil kradenou platební kartou. Platba kartou pak byla bankou zrušena, a protože platby bitcoinem nelze zrušeit, Wozniak přišel o peníze i bitcoiny.
Celý článek: A1finance.cz
Bitcoinu se za uplynulý rok daří pronikat do investičního světa, ale svoji hlavní funkci – být prostředkem směny a uchování hodnoty – zatím neplní. Kryptoměny v čele s bitcoinem lákají obchodníky právě kvůli svým cenovým výkyvům. Využití bitcoinu jako měny ale brzdí pomalost transakcí, velká energetická náročnost počítačů udržujících systém v chodu a ve výsledku i vysoké transakční náklady.
Celý článek: Ihned.cz
Dominantní výrobce přístrojů na těžbu bitcoinů čínský Bitmain má zřejmě stejné nebo dokonce vyšší zisky než zavedená americká Nvidia, která vyrábí grafické čipy a karty. Obě firmy profitovaly z loňského nárůstu zájmu o těžbu bitcoinů.
Celý článek na E15.cz
Bitcoin vystřídal forex. kryptoměny spojují i štěpí světy financí a IT. Míří ale horská dráha závratných zisků a propadů a ztrát ke stabilní rezervní měně? Nebo nás čeká prasknutí větší bubliny, než byla tulipánová horečka?
Celý článek: Lidovky.cz
Soud řeší spor mezi Wrightem a Kleimanem ohledně práva na duševní vlastnictví vyplývající z Bitcoinu. Jediné pevné vodítko je, že autor pracoval pod pseudonymem Satoshi Nakamoto. Bitcoin vytvořil autor pod pseudonymem Satoshi Nakamoto. V květnu roku 2016 se k tomuto jménu přihlásil australan Craig Wright. Nyní je jeho autorství zpochybňováno a žalováno. Ve hře je několik miliard dolarů.
Celý článek: Diit.cz
Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz
Komentáře