Býčí drahé kovy, medvědí bitcoiny

Býčí drahé kovy, medvědí bitcoiny

⚡ Česká média ⚡

Přehled zpráv 18.01. – 24.01. 2018

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny

Býčí drahé kovy, medvědí bitcoiny

 

Zlato, stříbro, platina

Globální hospodářský růst, štíhlejší rozvahy centrálních bank, transparentnost a načechrané ceny akcií. Trendy, se kterými by letos zlato mohlo velmi dobře kamarádit, říká ve výhledu na rok 2018 organizace World Gold Council. Role strategického aktiva by tak zlatu díky nim mohla zůstat i nadále.
Celý článek: Patria.cz

Přestože cena zlata tento týden mírně oslabila, stále existuje podle analytiků prostor pro jeho další růst. Růst by totiž mohly podpořit nákupy spojené se začátkem čínského lunárního roku a ceny opcí.
Celý článek: W4T.cz

Česká národní banka v minulosti levně prodala zlato, teď ho zřejmě bude draho kupovat, uvádí deník Právo. Cena zlata je ale v současnosti přibližně dvakrát vyšší než v době, kdy se banka ve velkém zbavovala.
Celý článek: irozhlas.cz

Americká banka JP Morgan podle respektovaného specialisty na stříbro Teda Butlera uskutečňuje třetí pokus o obrovské „investiční hromadění fyzického stříbra“. „JPMorgan nyní drží víc než 133 milionů uncí stříbra (4137 tun) ve skladech Comexu což je víc, než je drželi Huntové nebo Berkshire Hathaway v době svých vrcholů. Na světě bylo v letech 1980 i 1998 mnohem více stříbra na trhu než dnes, což znamená, že akumulace JP Morganem je mnohem úspěšnější, než byly ty předchozí.“
Celý článek: Zlato.cz

Švýcarský komoditní fond Tiberius Group hodlá vstoupit na trh kryptoměn. V červenci chce nabídnout první digitální měnu tiberius, neboli tcoin, krytou nejen drahými kovy (např. platinou), ale také průmyslovými kovy, jako je hliník a měď. Oznámil to dnes spoluzakladatel a šéf fondu Christophe Eibl.
Celý článek: Finance.cz

Kdo investoval na začátku roku 2012 milion korun do bydlení v Praze, vydělal za pět let 680 tisíc korun. Naopak zlato, tradiční blyštivá investiční jistota, ztratilo za stejné období 12 procent a v plusových číslech se pohybovalo jen sporadicky. Solidně si naopak vedla pražská burza. Index PX50 totiž za pět let přidal 17 procent a po započtení dividend mohl investorům vydělat přes 50 procent. Nejvíce se ovšem za dané období zhodnotil Bitcoin.
Celý článek: Kurzy.cz

 

Bitcoiny

Bitcoin tak od prosincového výstupu na rekord v blízkosti 20 tisíc dolarů ztratil zhruba polovinu hodnoty. Za poklesem stojí obavy z negativního postoje regulačních úřadů ke kryptoměnám.
Celý článek: Euro.cz

Bitcoin ze své podstaty není vůbec stabilní a umožňuje v podstatě neomezené možnosti štěpení hlavního vývojového kmene, když v podstatě kdokoli s dostatečnými programovacími schopnostmi může prosadit a zahájit fungování jeho klonu. V roce 2017 proběhlo celkem 19 takových štěpení. Podle některých odhadů může tento počet letos dále růst směrem až k 50 dalším případům.
Celý článek: Kurzy.cz

Bitcoin a další virtuální měny za sebou nemají dobrý měsíc. Zatímco zhruba v půlce prosince cena nejznámější kryptoměny atakovala hranici 20 tisíc dolarů, nyní je téměř o polovinu levnější. Co bude dál? Hlavní analytik společnosti X-Trade Brokers Jaroslav Brychta, který se zaměřuje také na obchody s virtuálními měnami, nesdílí temné vize o jejich blížícím se konci.
Celý článek: Mesec.cz

Podle laureáta Nobelovy ceny za ekonomii Roberta Shillera bitcoin ze všeho nejvíc připomíná holandskou tulipánovou mánii ze 16. století. Věc která nemá v podstatě žádnou hodnotu ji začne mít ve chvíli, kdy se rozšíří obecný konsensus v tom smyslu, že to hodnotu přeci jenom má. Dokonce i zlato má v tomto ohledu určitou „reálnou“ hodnotu.
Celý článek: Kurzy.cz

 

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře