Burzovní produkty na zlato stále přitahují dlouhodobé investory

Trh zlata láká dlouhodobé investory i přes propady v cenách futures v posledních dnech a týdnech. Burzovní produkty (ETP) navázané na zlato rostou.

Analytici v Barclays poznamenávají, že se podle posledních dat světovým zlatým ETP podařilo zvýšit množství svěřeného zlata na 1791 tun. Na druhou stanu sdělili také, že se rychlost růstu těchto fondů snižuje. Pro zajímavost z Barclays dodávají, že 93 % kovu nakoupeného v letošním roce vykazuje ztráty vzhledem ke snižování ceny zlata.
Minulý týden prolomily ceny zlata psychologickou hranici 1200 dolarů za unci, ale navzdory slabému futures trhu se rezervám v ETP daří. SPDR Gold Trust, největší zlatý ETP na zlato, zvýšil své rezervy o 2,99 tun jen za minulý týden. V pátek měl nashromážděno celkem 771,25 tun. A od začátku roku si SPDR připsal 62,23 tun.
V pátečním rozhovoru pro Kitco.com řekl ředitel pro komoditní strategie v Saxo Bank Ole Hansen, že zlato vidí jako zajímavou investici hlavně retailoví investoři, což vysvětluje, proč rostou rezervy burzovních fondů, ačkoliv cena nekompromisně klesá.
„Dluhopisy momentálně nejsou zajímavé. Když chcete koupit bezpečné dluhopisy, musíte za to zaplatit poplatky a tak zůstává zlato dobrou alternativou“, tvrdí.

Charvát, 24.2.2015
Zdroj: Kitco.com

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře