Botswana Diamonds má slibné jihoafrické pole

Botswana Diamonds má slibné jihoafrické pole

Společnost Botswana Diamonds chce koncem roku zahájit práce na svém jihoafrickém diamantovém ložisku Ontevreden. Výsledky průzkumu jsou údajně velmi slibné.

Společnost Botswana Diamonds ohlásila velmi slibné výsledků průzkumných odběrů na jihoafrickém projektu Ontevreden. Odběry údajně dosáhly vysoký podíl kimberlitu, horniny, v níž se diamanty vyskytují. Šéf společnosti John Teeling k tomu řekl: „Vzorky z povrchu obsahují významné množství granátů G10 a G9 – vysoce kvalitní diamantových minerálních indikátorů, které se často nacházejí u vysoce kvalitních žil kimberlitu.“

Oblast výskytu diamantů

Objevy na místě, které Botswana Diamonds působí ve společném podniku s Vutomi Mining, následují po podrobné zemní geofyzice, která identifikuje Ontevreden jako skupinu 2 kimberlite.

Botswana Diamonds soars on promising find at South African project

Ložisko Ontevreden zatím slibuje dobré výsledky.

Odběr vzorků v Ontevredenu, který je součástí společného podniku Vutomi, se jeví jako důkaz přítomnosti vysoce kvalitních ložisek kimberlitu.

Dalším krokem bude vyvrtání kimberlitu, které očekává Botswana Diamonds před koncem roku.

Ontevreden se nachází v blízkosti diamantového dolu Helam společnosti Petra Diamonds, který má výtěžnost 85 karátů na sto tun vytěžené horniny.

Botswana, která byla v roce 2014 předstižena Ruskem jako nejvyšší světová země produkující diamanty, se potýká se stárnoucími ložisky, stejně jako nedostatkem energie a vody.

Vedle diamantů těží stát také nikl, měď, uhlí a železnou rudu.

Zdroj: mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře