Bitcoin spadl na polovinu, drahé kovy mírně oslabily

Bitcoin spadl na polovinu, drahé kovy mírně oslabily

⚡ Zahraniční média ⚡

Přehled zpráv 12.01. – 19.01. 2018

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny

Bitcoin spadl na polovinu, drahé kovy mírně oslabily

 

Zlato, stříbro, platina

Zlato představuje „jediné skutečné peníze“ řekl bývalý rozpočetový ředitel Bílého domu David Stockman a dodal, že daňové škrty Trumpa povedou k „fiskální kalamitě biblických proporcí“. Spolu s čínským snižováním hodnocení pro americké státní dluhopisy se dá očekávat „masivní pokles bohatství domácností “ a úprk od akciových a dluhopisových trhů ve prospěch zlata a stříbra. Nyní je čas na nákup zlata a stříbra.
Celý článek: Goldseek.com

Ceny zlata klesly ve čtvrtek v Asii po výběru zisků a poté, co došlo k mírnému oživení dolaru přes noc.
Celý článek: Investing.com

Zlaté rally tento týden poněkud zpomalilo, ale údaje z trhu naznačují, že je ještě prostor pro růst. Blížící se čínský Nový rok znamená, že by zlato mohlo ještě navýšit svůj 6.6% zisk z posledních 6 týdnů.
Celý článek: Bloomberg.com

Barrick Gold ( ABX ), největší světový těžař zlata, vydal svou výroční zprávu o výrobě a prodejích zlata. Společnost zaznamenala 4% meziroční pokles prodeje zlata a podobný pokles výroby zlata. Objem výroby byl na spodním konci revidovaných odhadů výroby z roku 2017.
Celý článek: Nasdaq.com

Stříbrné ceny jsou v těchto dnech nízko a potlačené, protože jiným aktivům,  jako například akciím, se daří skvěle. Jakmile si investoři uvědomí základní pravidla stříbrného trhu, mohli byste okamžitě vidět růst cen stříbra.
Celý článek: Lombardiletter.com

Nemyslím si, že výrobci autodílů začnou opouštět palladium pro platinu, pokud nebudou mít pocit, že ceny palladia zůstávají nadprůměrné,“ řekl Bernard Dahdah, komoditní analytik společnosti Natixis SA v Londýně. Dlouhodobě může poptávka i ustoupit, protože elektrická vozidla získávají podíl na trhu.
Celý článek: Bloomberg.com

Ceny palladia rostou od roku 2017 a poprvé za téměř 17 let překročily ceny platiny. Palladium dosáhlo výše 1138 dolarů, zatímco platina se pohybovala okolo 1003 dolarů za unci. Přestože poptávka po katalyzátorech je vysoká, výrobci mohou díky vysoké ceně palladia najít způsob, jak ho nahradit platinou.
Celý článek: Nasdaq.com

Bitcoiny

Přes nedávné cenové otřesy získal Bitcoin legitimitu u investorů a už tu zůstane, alespoň podle Spencera Bogarta, partnera a vedoucího výzkumu Blockchain Capital.
Celý článek: CNBC.com

Kryptoměny se propadly o mnoho desítek procent tento týden, Bitcoin prorazil klíčovou podporou a narazil dno, když propadl na méně než 10.000 USD během jedné noci. Nicméně touto dobou se už Bitcoin odrazil ode dna a narostl téměř o 20%.
Celý článek: Businessinsider.com

 

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře