Barrick opět snížil letošní výhled

Barrick opět snížil letošní výhled

Největší světový těžař zlata, společnost Barrick Gold, opět snížil letošní výhled těžby. Z původního předpokladu na začátku roku, 5,6 až 5,9 milionu uncí zlata, se nyní dostává na 5,3 až 5,5 milionu uncí.

Rostou náklady

Na druhé straně společnosti rostou náklady. Jedním z důvodů je trvající spor s vládou Tanzanie. Minulý týden Barrick oznámil, že jeho dceřiná společnost Acacia zaplatí Tanzanii 300 milionů dolarů a vládě předá 16% podíl ve třech svých zlatých dolech, aby tento spor ukončil. Producent zlata čelí vládnímu tlaku v Tanzanii od března, kdy prezident John Magufuli uvalil zákaz koncentrace zlata, což představuje asi třetinu produkce společnosti Acacia.

Tržby za třetí čtvrtletí poklesly na téměř 2 miliardy dolarů, meziročně o 13,5%. Barrick produkoval v tomto čtvrtletí 1,24 milionu unce zlata s celkovými náklady 772 dolarů za unci, což se zvýšilo ze 704 dolarů za stejné období loňského roku.

Barrick cuts 2017 production guidance again

Zlatý důl Cortez v Nevadě.

Pro celý rok předpokládá společnost náklady v rozmezí od 740 do 770 dolarů za unci. Vyšší celkové náklady na udržování především odrážejí plánované navýšení výdajů na udržování těžebních polí ve společnosti Barrick Nevada a Veladero.

Výsledek obrázku pro Acacia, Tanzanie, foto

Barrick vede spor s vládou Tanzanie o podíl na těžbě zlata.

Náklady rostou i u mědi

Barrick vyrobil 115 milionů liber mědi během třetího čtvrtletí, 15% zlepšení oproti roku 2016, ale náklady vzrostly o více než 10 % na 2,24 dolaru za libru. Společnost snížila svou předpověď v oblasti výroby mědi na 420-440 milionů liber, ale očekává další zvýšení nákladů v důsledku vyšších vstupů při provozu v Zambii.

Zdroj:mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře