AngloGold: nevýnosné jde pryč

AngloGold: nevýnosné jde pryč

Těžba zlata má v Jižní Africe dlouhodobou tradici, ale v řadě dolů se po více než stoleté historii těžby tato pohybuje i v hloubkách kolem 4 kilometrů, těžební náklady výrazně rostou a není tedy divu, že zejména velcí těžaři zvažují, zda se těchto již málo perspektivních dolů raději nezbavit a získané finance raději věnovat na nové perspektivní lokality.

Velká těžební jihoafrická společnost AngloGold Ashanti se na základě podobných úvah rozhodla prodat dva ze svých jihoafrických zlatých dolů. Již v červnu se po těžkých ztrátách rozhodla své jihoafrické doly restrukturalizovat, což by kromě dalšího mohlo znamenat ztrátu třetiny pracovních míst, konkrétně 8 500 propuštěných zaměstnanců.

Výsledkem prodej dvou zlatých dolů

Výsledkem tak byl prodej zlatého dolu Moab Khotsong společnosti Harmony Gold za 300 milionů dolarů a prodej dalšího zlatého dolu Kopanang za 7 milionů dolarů čínské společnosti Heaven-Sent SA Sunshine Investment Company.

Zlatý důl Moab Khotsong mění svého majitele.

Představitel společnosti AngloGold Ashanti Srinivasan Venkatakrishnan k tomu uvedl, že prodej byl v souladu se strategií restrukturalizace kapitálu společnosti a cílem zlepšit své portfolio, které zahrnuje 17 operací v devíti zemích.

Společnost Harmony uvedla, že nově získaný důl přidá 250 000 uncí zlata do její roční produkce a zvýšit podzemní zdrojovou základnu o 38 procent.

Zdroj: mining.com

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (1 hlasů, průměr: 10,00 out of 10)
Loading...

Komentáře