Analýza pro zlato Jaká bude cena zlata? Analytici předpovídají zlatu pád

Kov by měl klesnout až k průměrným $1175 za unci už ve třetím čtvrtletí příštího roku. Tvrdí to 10 nejpřesnějších analytiků drahých kovů, které Bloomberg několik let sleduje a vyhodnocuje.
Zlato spadne v každém z následujících čtyřech kvartálů a to kvůli redukci amerického stimulování ekonomiky a rychlejšímu ekonomickému růstu, který ubere kovu na lesku z pohledu bezpečného přístavu.

Odhadované minimum činí $1175 a trojskou unci a to je o 11% méně než dnes. Na této úrovni byly ceny v roce 2010 (nepočítáme-li inflaci, pozn. redakce).

Předpovědi podtrhují, jak někteří investoři ztrácí důvěru ve zlato jako uchovatel hodnoty, což vede ceny k první roční ztrátě za 13 let. Víc než $63 miliard bylo seškrtáno z objemů zlatých fondů jen v tomto roce.

„Touha po zlatu jako zajištění proti následkům monetární politiky oslabila“, tvrdí Tom Kendall, analytik Credit Suisse Group AG v Londýně. Jeho předpovědi pro drahé kovy byly druhé nejpřesnější v posledních dvou letech.
„Když tady jsou další třídy aktiv, akcie především, kterým se daří tak dobře, je těžké rozdělit investice i do něčeho jako je zlato, které padá.“

Charvát, 21.10.2013
Zdroj: Mine Web

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře