Analytici: cena zlata stabilně poroste do roku 2020, Bitcoin v příštím roce dosáhne $11,500

Analytici: cena zlata stabilně poroste do roku 2020, Bitcoin v příštím roce dosáhne $11,500

⚡ Zahraniční média ⚡

Přehled zpráv 17.11. – 24.11.2017

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny
Analytici: cena zlata stabilně poroste do roku 2020, Bitcoin v příštím roce dosáhne $11,500

Zlato, stříbro, platina

Během posledních měsíců došlo ke zvýšení geopolitických důvodů pro investice do zlata a zdá se, že tlak je dnes už silnější, než kdykoli předtím za poslední čtyři desetiletí, uvedli analytici Citi. Výsledkem je, že ceny zlata by měly do roku 2020 „tlačit nepřetržitě severně od 1400 USD za unci“.
Zdroj: CNBC.com

Ceny zlata, stříbra i platiny našly svou základní pozici a zatím to vypadá, že se nebudou příliš měnit, v krátkodobějším horizontu. Slabší dolar by také mohl přispět k podpoře stabilnějších cen drahých kovů.
Zdroj: Metalbulletin.com

Ceny paladia se po zvýšení spotřeby v katalyzátorech poprvé za 16 let pohybovaly výš, než ceny platiny. Existují spekulace, že ceny platiny budou ve střednědobém horizontu nižší než ceny palladia.
Zdroj: Mining-journal.com

 

Bitcoiny

Fundstrat zvýšil cílovou cenu na polovinu roku 2018 pro Bitcoiny ze $6,000 na $11,500, což je 40% nárůst oproti současné hodnotě.
Zdroj: CNBC.com

Manažer jednoho z největších hedgových fondů Mike Novogratz, tvrdí, že spanilá jízda Bitcoinu teprve začíná. Podle něj je Bitcoin jako digitální zlato v tom smyslu, že  zlato má také hodnotu jen proto, že lidé tvrdí, že ji má, navíc Bitcoin je založen na úžasné technologii a je ho omezené množství.
Zdroj: Bloomberg.com

Tom Lee, stratég z Wall Street, také předpovídá Bitcoinu nárůst o 40%. Opírá svůj odhad o nárůst počtu bitcoinových účtů a počtu transakcí na jednotlivých účtech. Zmínil, že je registrováno přes 14 milionů bitcoinových účtů.
Zdroj: CNBC.com

Bitcoin aktuálně zpracovává každý den transakce v hodnotě $2 miliard, což je 10ti násobný nárůst během roku 2017.
Zdroj: FORBES.com

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře