2018 – zlato bude uchovatel hodnoty, stříbro vítěz, bitcoiny zůstanou

2018 – zlato bude uchovatel hodnoty, stříbro vítěz, bitcoiny zůstanou

⚡ KITCO.com ⚡

Přehled zpráv 19.12. – 03.01. 2018

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny.
2018 – zlato bude uchovatel hodnoty, stříbro vítěz, bitcoiny zůstanou

 

Zlato, stříbro, platina

Role zlata jako nástroje pro řízení rizik a uchovatele hodnoty bude větší než kdy jindy v roce 2018, podle výhledu na rok 2018 od ETF Securities. U stříbra ETF Securities očekává, že se stane nejlepší investicí v roce 2018, protože dojde k nárůstu na 19 dolarů za unci a poté v polovině roku 2018 k uvolnění na 18 dolarů za unci.
Celý článek: Kitco.com

Zlato zakončilo rok 2017 na silné a solidní pozici s důsledným každodenním ziskem v průběhu posledních obchodních dnů loňského roku. Rally, která začala 11. prosince loňského roku, kdy ceny zlata dosáhly poklesu k 1,238 USD za unci, pokračuje i do nového roku. Obchodování se drželo na úrovni něco přes 1,300 dolarů za unci během posledního dne v roce 2017.
Celý článek: Kitco.com

Mincovna USA uvedla, že prodej zlatých a stříbrných mincí American Eagle byl od roku 2007 nejnižší a americké mince Buffalo měly nejhorší rok. Prodej stříbrných amerických mincí Eagle byl také nejhorší od roku 2007. V celosvětovém měřítku však poptávka po zlatých prutech a mincích vzrostla ve třetím čtvrtletí o 17% a dosáhla 222,3 tuny. Největším přispěvatelem k tomuto růstu byla Čína, přičemž v zemi se poptávka zvýšila o 57%. Slabé prodeje mincí v roce 2017 však neměly významný dopad na světový trh, jelikož ceny zlata skončily v roce 2017 se ziskem kolem 13%, což je nejlepší výkon od roku 2010.
Celý článek: Kitco.com

Čtenáři Kitco.com měli jasno ve výběru, kdy více než třetina preferovala stříbro v roce 2018. Celkem 39% respondentů hlasovalo pro stříbro před zlatem, palladiem, platinou a mědí.
Zlato bylo těsně na druhém místě výběru, kdy 27% účastníků průzkumu identifikovalo zlatý kov jako svého favorita v roce 2018.
Celý článek: Kitco.com

Analytici mají tendenci předpovídat, že platina předežene v roce 2018 palladium, časem získá na ceně nebo alespoň zruší cenovou mezeru mezi sebou a sesterským kovem.
Celý článek: Kitco.com

 

Bitcoiny

Ceny BTC-USD zaznamenaly nedávno konsolidované obchodování, následující po velkém prodeji koncem prosince. Obchodování po zbytek tohoto týdne bude mimořádně důležité. Medvědi stále mají určitou technickou hybnost na své straně, protože cenová akce nedávno vytvořila medvědí symetrický trojúhelníkový vzor, který naznačuje, že by se mohl brzy objevit „průlom“ z tohoto vzorce a pokles ceny.
Celý článek: Kitco.com

Nicméně se nenechte mýlit – Bitcoin je sice v bublině, ale to se může přihodit jakémukoliv aktivu. Kryptoměna je reálná a zůstane na trhu.
Celý článek: Kitco.com

Investoři, kteří cestují s digitálními peněženkami, nemusí mít strach, neboť při cestách mimo zemi nejsou povinni deklarovat hodnotu svých bitcoinů.
Celý článek: Kitco.com

 

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře